Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Duże zwolnienia w Agorze. Jest komunikat spółki

44
Podziel się:

Zarząd Agory poinformował o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w spółce. Mają one dotknąć do 190 pracowników zatrudnionych w w obszarze prasa cyfrowa i drukowana oraz internet od 5 lutego do 31 marca 2024 roku.

Duże zwolnienia w Agorze. Jest komunikat spółki
Zarząd Agory poinformował o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w spółce (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK)

Agora w komunikacie wyjaśniła, że decyzja o zwolnieniach grupowych jest podyktowana czynnikami rynkowymi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Reklamodawcy zapłacą, choć nie chcą emisji reklam? "To kompromituje TV Republika"

"Przyczyną zamierzonego zwolnienia grupowego w obszarze Prasa Cyfrowa i Drukowana są czynniki rynkowe wynikające ze stałego trendu spadkowego sprzedaży prasy drukowanej związanego z odpływem czytelników do innych kanałów komunikacji, natomiast w obszarze Internet przyczyną jest wyraźne pogorszenie przychodów ze sprzedaży reklam w modelu open market oraz wzrost pozycji platform globalnych. Z uwagi na te czynniki Spółka musi podjąć działania zmierzające do dostosowania się do zmieniającego otoczenia rynkowego i oczekiwań odbiorców, a przeprowadzana restrukturyzacja jest warunkiem koniecznym do ustabilizowania sytuacji finansowej obszarów Prasa Cyfrowa i Drukowana oraz Internet, jak i zadbania o ich stabilność i rozwój oraz pozycję rynkową w następnych latach" - czytamy wkomunikacie spółki.

Agora podała, że po zakończeniu wymaganych prawem konsultacji opublikuje kolejny komunikat, w którym zawrze informację o szacowanej wysokości rezerwy związanej z restrukturyzacją zatrudnienia. Rezerwa w całości obciąży wynik spółki i grupy w pierwszym kwartale 2024 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(44)
Gość
2 miesiące temu
Zwalniają dobrych dziennikarzy, zdobywców nagród Grand Press. Zostaną mierni, wierni i tańsi. Nie wiem czy to im zwiększy przychody. Widać nie tylko w tvn ale i w agorze/GW do zarządzania zabrali się ludzie z kompleksami
Ola
3 miesiące temu
Dlatego ja zmieniłam branżę i rozwijam swoją karierę w Phinance. Pracuję w ciekawej branży. Firma zapewnia przydatne szkolenia, dzięki którym mogę w dalszym ciągu poszerzać swoją wiedzę. Lubię w tej pracy też fakt, że wykonuję ją w elastycznych godzinach i jest też możliwość pracy zdalnej. Mega się cieszę, że postawiłam na taką zmianę, dzięki czemu mam stabilną pracę i dobre zarobki.
z UK
3 miesiące temu
I to niestety jest patologią takie firmy powinny być wyrzucane z rynku polskiego
btx
3 miesiące temu
Zwrócę uwagę, że gdy trzeba "dołożyć" Koś ciołowi katolickiemu, jakiemuś księdzu, to gazeta yborcza "dociera" i to błyskawicznie do faktów z parafii oddalonych od jej siedziby i o 300-500 kilometrów. Ale gdy w kwietniu ub. r. islmista zniszczył figurkę Maryi ustawioną w kapliczce przez zabytkowym kościołem zaledwie trzy przystanki od ich siedziby, tym razem gazeta "nie dotarła". A było na stronach stołecznej policji, bo złapali sprawcę z Azji Środkowej. Na O2 też było i w kilku innych miejscach, tylko nie na poczesnych miejscach. Na WP była to gdzieś 28 wiadomość z nieoczywistym tytułem na "kafelku", już dość nisko. Ale było. No to jeśli się tak pracuje w Agorze...
Hohoho
3 miesiące temu
Spokpijnie, zaraz wrócą reklamy od spółek i będzie dobrze. Nij tego i tak nie czyta, a kwit będzie lepszy
...
Następna strona