Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. DSZ
|

Agora wygrywa z państwem. Ostre słowa szefa wydawnictwa pod adresem UOKiK

10
Podziel się:

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie kontroli nad Eurozetem przez Agorę. Tym samym wydawnictwo może mieć w swoim portfolio m.in. Radio Zet. Wyrok, choć nieprawomocny, zmienił decyzję prezesa UOKiK, który już zapowiedział apelację. Szef Agory nie kryje emocji. - Ten wyrok to kompromitacja działań prezesa UOKiK - przekonuje.

Agora wygrywa z państwem. Ostre słowa szefa wydawnictwa pod adresem UOKiK
Prezes Agory ostro krytykuje decyzję UOKiK. (East News, Jerzy Dudek)

Przypomnijmy, że w czwartek sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie kontroli nad Eurozetem przez Agorę. Tym samym zmienił decyzję prezesa UOKiK, który zapowiada apelację od wyroku.

Agora może przejąć Radio Zet - sąd się zmienia

Postępowanie ruszyło w listopadzie minionego roku. Spółka Agora, właściciel m.in. Gazety Wyborczej i radia TOK FM, ale też 40 proc. udziałów w Eurozecie, zaskarżyła do sądu decyzję UOKiK. Urząd zakazał jej przejęcia pozostałych 60 proc. udziałów, argumentując to ryzykiem powstania duopolu i marginalizacji pozostałych grup i stacji radiowych. Teraz sąd rozstrzygnął spór na korzyść wydawcy. Wyrok jest nieprawomocny.

"To precedensowy wyrok SOKIK. Po raz pierwszy w historii sąd uwzględnił odwołanie przedsiębiorcy i zmienił całkowicie decyzję prezesa UOKIK w taki sposób, że decyzja Prezesa UOKIK zakazująca koncentracji po zmianie wyraża na nią zgodę. Wyrok nie jest prawomocny" - napisała Agora w wydanym w czwartek wieczorem oświadczeniu.

- Dzisiejszy wyrok to kompromitacja działań prezesa UOKiK. W ustnym uzasadnieniu do wyroku sędzia wskazał, że decyzja prezesa UOKiK była wewnętrznie sprzeczna, oparta na wielopiętrowej spekulacji i pomijała kluczowe dowody w sprawie - podkreśla Bartosz Hojka, prezes Agory.

- Naszym zdaniem ten wyrok potwierdza, że zakaz zakupu Eurozetu przez Agorę był decyzją polityczną, wymierzoną w naszą firmę i wpisującą się w działania partii rządzącej, która na różne sposoby stara się utrudnić lub ograniczyć działalność wolnych mediów w Polsce. Ta sprawa, zakończona wydaniem przełomowego wyroku, przywraca wiarę przedsiębiorcom w możliwość uczciwego konkurowania na rynku - dodaje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
j23
rok temu
Gdyby to było Radio Maryja nie byłoby problemu. Ten usłużny pisowi prezesik UOKiK nie widzi nic złego w połączeniu Orlenu z Lotosem. Przejęcie całości mediów lokalnych przez Obajtka to również ochrona nas konsumentów przed propagandą ?
Don Cezar
rok temu
Dziwię się bardzo reakcji prezesa Agory. Gdyby było już po drugiej instancji, to bym ją rozumiał. I takie oceny mógł by głosić. A tak jest dowodem na wypowiedź typowo polityczną. Znane są przykłady złożonych konglomeratów medialnych. A Agora do tego dąży. Ale w tym przypadku istnieje duża możliwość dużej koncentracji na rynku medialnym wielopoziomowo. Znane są liczne przykłady z innych krajów, gdy tego stara się uniknąć. A nawet bardzo niezależne urzędy z innych krajów wiedzą o jednym. Niezależność i bezstronność zawsze, ale dyskretne wskazówki ze strony władz są zawsze analizowane.
Jerk
rok temu
Orlen dal przykład to i inne frmy moga koncentrować się w oligopole!!! Precedens wyszedł od państwa...
Gall
rok temu
kolejny towarzysz z antypolskiej ekipy rezydujący na terenie Polski - jak decyzja nie po ich myśli to Prezes UOKiK zły i działa na zlecenie PIS-u - typowy różowy lewak
AndrewNew
rok temu
Teraz będzie radiowa wersja szmacianej szczekaczki zwanej GW. Takie kolejnego wolnego medium brakowało na rynku. Brawa i cześć wolnemu sędziemu !