Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Akcje Wirtualnej Polski najwyżej w historii. Na każdą spółka wypłaca po 1 zł

0
Podziel się:

Notowania giełdowe Wirtualnej Polski rosną. Inwestorzy mogą się cieszyć z rekordowej wyceny akcji, a do tego w poniedziałek spółka rozdzieliła między wszystkich ponad 29 mln zł.

Jacek Świderski stoi na czele Wirtualnej Polski.
Jacek Świderski stoi na czele Wirtualnej Polski. (WP.PL)

Sezon dywidendowy w pełni. Część firm decyduje o podziale zysków, a niektóre już wysyłają przelewy. Poniedziałek 17 czerwca jest dniem wypłaty dywidendy z Wirtualnej Polski. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami walnego zgromadzenia akcjonariuszy do podziału było dokładnie 29 mln 60 tys. 850 zł. Na każdą akcję wychodzi więc dokładnie 1 zł wypłaty.

Zazwyczaj dywidenda dotyczy zysku z poprzedniego roku. A ten według jednostkowego sprawozdania finansowego (z pominięciem spółek należących do WP Holding) wyniósł 408 tys. zł. Pozostałe ponad 28,6 mln zł to niepodzielone zyski z poprzednich lat.

Zobacz także: #dziejesienazywo: dywidendy na GPW

Na wypłatę mógł liczyć każdy, kto miał na swoim koncie maklerskim akcje Wirtualnej Polski w dniu 7 czerwca.

Obecnie jedna akcja WP na giełdzie w Warszawie jest wyceniana na ponad 62 zł. To najwyższy poziom w blisko 4-letniej historii obecności spółki na GPW. Kurs akcji jest dwukrotnie wyższy niż w debiucie w 2015 roku. Taki wynik oznacza, że cała firma warta jest około 1,8 mld zł.

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portalu horyzontalnego WP, prowadzi również specjalistyczne serwisy tematyczne, takie jak money.pl, WP SportoweFakty czy WP abcZdrowie. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki (m.in. wakacje.pl, nocowanie.pl, eholiday.pl), mody (domodi.pl, alani.pl), wyposażenia wnętrz (homebook.pl) i projektowania domów (extradom.pl), usług finansowych (totalmoney.pl) oraz motoryzacji (superauto24.com).

Zgodnie z badaniem Gemius/PBI, w marcu 2019 roku z produktów internetowych WP korzystało ponad 22,5 mln Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)