Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
28.03.2019 18:14

Aktualny portfel zamówień Grupy ZUE wynosi ok. 1,9 mld zł

Warszawa, 28.03.2019 (ISBnews) - Aktualny portfel zamówień Grupy ZUE wynosi ok. 1,9 mld zł. Spółka oczekuje również na rozstrzygnięcia przetargów o wartości ok. 619 mln zł i kontynuuje rozbudowę portfela zamówień w sposób selektywny - z uwzględnieniem ryzyk branżowych i zwiększając udział w portfelu kontraktów miejskich, podało ZUE. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Obecnie mamy portfel zamówień o wartości ok. 1,9 mld zł. Są to kontrakty z przełomu lat 2016/2017, na których części zmuszeni byliśmy rozpoznać stratę, jak również kontrakty z roku 2018. Złożyliśmy w 2018 i 2019 roku najkorzystniejsze oferty w postępowaniach przetargowych o wartości ok. 619 mln zł i uczestniczymy w kolejnych przetargach" - napisał prezes Wiesław Nowak w liście do akcjonariuszy.

Spółka chce wykorzystać perspektywy branżowe kontynuując rozbudowę portfela zamówień w sposób selektywny z uwzględnieniem ryzyk branżowych, korzyści logistycznych i zwiększając udział w portfelu kontraktów miejskich. Jest również zainteresowana pozyskaniem kontraktów zagranicznych, głównie na rynku europejskim.

Prezes wskazał, że ze względu m.in. na rosnące koszty realizacji kontraktów w 2018 roku widoczne było częste unieważnianie postępowań przetargowych przez zamawiających z uwagi na przekroczenia przez oferentów powstałych wcześniej kosztorysów inwestorskich.

"Podjęliśmy także działania, które pozwolą nam w przyszłości uniezależnić się w znacznym stopniu od usług zewnętrznych - rozbudowaliśmy struktury, by móc realizować również prace z zakresu robót żelbetowych, jak wiadukty, mosty, mury oporowe czy ekrany akustyczne. Inwestujemy również w sprzęt budowlany"- napisał także Nowak.

Łączna kwota nakładów inwestycyjnych poniesionych w 2018 roku wyniosła na poziomie grupy kapitałowej 20,6 mln zł.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. W 2017 r. miała 465 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz