Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
03.06.2020 19:09

Alior Bank kupił Ruch za złotówkę

Alior Bank przejął od holenderskiej spółki Lurena Investments sto procent akcji Ruchu. Zapłacił za nie... złotówkę. Teraz w planach jest przejęcie kontroli nad Ruchem przez PKN Orlen.

Podziel się
Dodaj komentarz
Alior Bank kupił Ruch za złotówkę

Alior podał w środę, że zawarł umowę na zakup 108 824 007 akcji spółki Ruch Spółka Akcyjna - to 100 proc. kapitału zakładowego tej spółki.

Za udziały w chylącym się ku upadkowi Ruchu zapłacił złotówkę. W planach jest jednak postawienie firmy na nogi.

Alior zawarł dwa dni temu umowę inwestycyjną z PKN Orlen i PZU, która stanowi, że PKN Orlen obejmie pozycję podmiotu dominującego względem Ruchu, kupując 65 proc. akcji spółki.

Obejrzyj też: Zakaz handlu zostaje - mówi twardo "Solidarność". Koronawirus niczego nie zmienia

Orlen będzie odpowiedzialny za rozwój spółki. Koncern planuje otwarcie punktów sprzedaży detalicznej i gastronomii w lokalizacjach poza stacjami paliw, co stanowi platformę do "generowania synergii" z Ruchem.

Orlen złożył spółce Ruch warunkową ofertę finansowania w związku z zamiarem przejęcia kontrolnego pakietu akcji spółki 11 kwietnia 2019 r. Decyzję poprzedziło badanie due dilligence spółki i wypracowanie kierunków działań restrukturyzacyjnych.

Od tego czasu prowadzone były działania związane m.in. z przyjęciem i zatwierdzeniem układów restrukturyzacyjnych (co było jednym z warunków udzielenia spółce finansowania przez PKN Orlen). W międzyczasie powstał szczegółowy Plan Restrukturyzacji spółki oraz wynegocjowano umowę inwestycyjną z pozostałymi partnerami w tym przedsięwzięciu. Zawarcie umowy inwestycyjnej oraz wydanie przez prezesa UOKiK zgody na objęcie przez PKN Orlen kontroli nad Ruch pozwala kontynuować proces.

Ruch jest organizatorem sieci saloników prasowych i kiosków w Polsce, jak również prowadzi działalność w zakresie dystrybucji prasy i książek (w tym sprzedaż internetową), a także usług kurierskich (usługa "Paczka w Ruchu"). Kontroluje również spółki prowadzące działalność w zakresie m.in. zarządzania nieruchomościami, usług wsparcia biznesowego, prenumeraty oraz marketingu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: finanse, bankowość, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo, ruch, alior, pzu
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-06-2020

KroolikSuper, bardzo się cieszę, że będę miał szansę w zawyżonej cenie paliwa złożyć się na reanimację tego trupa. Odpowiedź na pytanie po co komu sieć … Czytaj całość

03-06-2020

TGRUważam, że biznesowo to dobre posunięcie. Ruch jest trupem, ale posiada swoje kioski w różnych ciekawych miejscach w centrach miast i miasteczek. … Czytaj całość

03-06-2020

HanysPraca + ; tworzymy nowe miejsca pracy dla swoich....

Rozwiń komentarze (28)