Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
alior bank
30.06.2020 09:02

Alior Bank robi roszady w zarządzie. Trzy osoby odeszły, dwie nowe przyszły

We władzach Alior Banku pojawiły się dwie nowe twarze z dość bogatym doświadczeniem w dużych instytucjach finansowych. Trzem członkom za to skończyła się kadencja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons)
Zmiany w zarządzie Alior Banku.

Rada Nadzorcza Alior Banku powierzyła Maciejowi Brzozowskiemu funkcję wiceprezesa nadzorującego zarządzanie ryzykiem. Jednym z zastępców prezesa została także Agnieszka Nogajczyk-Simeonow. Oboje w skład 6-osobowego zarządu weszli z dniem 29 czerwca.

Jednocześnie z zarządem banku pożegnała się trójka dotychczasowych członków. Marek Szcześniak, Tomasz Biłous oraz Marcin Jaszczuk, w związku z upływem wspólnej kadencji, złożyli rezygnację ze sprawowanego mandatu.

Obecnie pełny skład zarządu przedstawia się następująco:
• Iwona Duda (wiceprezes zarządu kierująca pracami zarządu)
• Agnieszka Nogajczyk-Simeonow (wiceprezes zarządu)
• Seweryn Kowalczyk (wiceprezes zarządu)
• Agata Strzelecka (wiceprezes zarządu)
• Maciej Brzozowski (wiceprezes zarządu)
• Dariusz Szwed (wiceprezes zarządu)

Wybory prezydenckie 2020. Leszek Miller ostrzega: Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej

Dwoje nowych wiceprezesów ma bogate doświadczenie zawodowe. Pracowali w dużych instytucjach finansowych, choć nie tylko.

Maciej Brzozowski ryzykiem w bankowości zajmuje się od 1996 roku. Karierę zawodową rozpoczął w PKO Banku Polskim, potem związany był z Kredyt Bankiem.

Przez ostatnie 3 lata pracował w Narodowym Banku Polskim jako zastępca dyrektora Departamentu Stabilności Finansowej. Zajmował się tam m.in. zagadnieniami dotyczącymi ryzyka i stabilności systemu finansowego. Od 2008 do 2014 roku pełnił funkcje kierownicze w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego.

Agnieszka Nogajczyk-Simeonow także od ponad 20 lat związana jest z rynkiem finansowym, w tym przez wiele lat z Powszechnym Towarzystwem Emerytalnym Allianz Polska, gdzie w latach 2005-2016 pełniła funkcję prezesa.

Przez ostatnie lata związana był z PKN Orlen gdzie m.in. jako dyrektor wykonawczy była odpowiedzialna za zarządzanie finansami, rachunkowość korporacyjną, planowanie i sprawozdawczość, płynność oraz zarządzanie ryzykiem finansowym i ubezpieczeniami.

W latach 1993-1998 kierowała zespołami projektowymi w departamencie audytu PricewaterhouseCoopers, gdzie prowadziła audyty wielu instytucji sektora finansowego. Pełniła także funkcje w instytucjach rynku finansowego: m.in. przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych, członka komisji ds. OFE Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz członka komisji ekonomiczno-finansowej Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: alior bank, bankowość, zarząd, kadry, wiadomości, giełda
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-07-2020

JuraTen bank to już cień dawnego Aliora - szkoda.

Rozwiń komentarze (1)