Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
apple
19.06.2020 17:25

Apple bije rekordy na giełdzie. Od marca wartość firmy wzrosła o pół biliona dolarów

Najbardziej wartościową firmą na amerykańskiej giełdzie jest Apple. Wartość biznesu producenta iPhone'ów w trzy miesiące wzrosła o prawie 60 proc. do rekordowych poziomów. Eksperci widzą w technologii 5G duży potencjał dla spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Technologia 5G daje wiele możliwości sprzętowi od Apple.

Amerykańscy inwestorzy giełdowi nie martwią się kryzysem gospodarczym wywołanym koronawirusem. Notowania akcji na Wall Street pną się w górę. W centrum uwagi są m.in. spółki technologiczne, które w większości są wyceniane wyżej niż przed wybuchem epidemii.

Hitem są akcje Apple. Biznes producenta iPhone'ów w najgorszym momencie w marcu, gdy na rynku dominowała panika wśród inwestorów, był wyceniany na poziomie około 1 biliona dolarów. Teraz to już ponad 1,5 biliona dolarów, co daje gigantowi z Cupertino pozycję lidera wśród wszystkich spółek z amerykańskiej giełdy.

Jedną akcję można w tej chwili kupić za około 355 dolarów - to najwyższy poziom w historii notowań Apple na giełdzie. Ten, kto zaryzykował i postawił na firmę w marcu (w dołku), w trzy miesiące zarobił prawie 60 proc.

(Google Finance)
(Fot: Google Finance)

- Ostatni dzień sesyjny w tym tygodniu jest dniem bardzo dobrym dla posiadaczy akcji, które systematycznie drożeją - komentuje obecną sytuację Sandra Mokrzycka, analityk Copernicus Capital TFI.

Od 17 czerwca odmrożenie lotów. Gdzie będziemy mogli polecieć?

Zwraca uwagę na rekordową wycenę akcji Apple i wskazuje, że ciągle mogą mieć potencjał do wzrostu. Akcje Apple mają od różnych domów maklerskich 29 rekomendacji polecających ich zakup, 12 sugerujących trzymanie ich w portfelu i zaledwie 4 zachęcające do ich sprzedaży.

Mokrzycka wskazuje na ciekawą opinię analityków firmy Jefferies, którzy jedną akcję Apple wyceniają na 405 dolarów, a więc około 50 dolarów wyżej niż wynosi obecny kurs na giełdzie. Mają tak pozytywne zdanie o firmie m.in. dlatego, że zbliża się premiera nowej wersji iPhone'a wyposażonej w obsługę sieci 5G.

"Czujemy się coraz bardziej pewni możliwości, jakie daje Apple nowy cykl 5G, zwłaszcza że firma jest w stanie utrzymać ceny detaliczne stosunkowo spójne z cenami z ubiegłego roku przy jednoczesnym zachowaniu solidnej marży brutto - wskazują analitycy Jefferies.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: apple, akcje, wall street, 5g, koronawirus, rekord, wiadomości, giełda
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-06-2020

AdaRezultat pakietu stymulacyjnego. Wszystkie spółki notują wzrosty bo FED wykupuje masowo długi przedsiębiorstw. Rozbieżność między giełdą a faktyczną … Czytaj całość

20-06-2020

MarekJak to możliwe ze spółka która nie wypłaca dywidendy akcjonariuszom cieszy się takim zainteresowaniem.

20-06-2020

szitpustym drukowanym dolarem popowany cud amerykanskiego przekretu

Rozwiń komentarze (7)