Notowania

Alior Bank spisał na straty 140 mln zł. Przez problemy klienta

Wyniki Alior Banku będą niższe. W związku z problemami finansowymi dużego klienta, bank zdecydował o dokonaniu odpisu aktualizującego. Spisuje na minus blisko 140 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
Restrukturyzacja klienta wymusiła spisanie na straty 140 mln zł.

Za niecały miesiąc Alior BankBank opublikuje raport finansowy podsumowujący pierwsze półrocze. Już teraz wiadomo, że jego zyski mogą być wyraźnie mniejsze niż mogło się to do tej pory wydawać ekspertom. Wszystko przez problemy jednego z klientów banków, który finansował w nim swoją działalność.

W oficjalnym komunikacie Alior Banku nie pada nazwa klienta. Wiadomo jedynie, że działa w branży spożywczej. Wcześniej pojawiały się informacje, że bank wypowiedział dwie umowy kredytowe Zakładom Mięsnym Henryk Kania na kwotę w sumie blisko 45 mln zł.

Alior Bank chce dalej się rozwijać dzięki innowacjom

Alior w najnowszym komunikacie wskazuje, że 5 czerwca rozpoczął proces wypowiadania pakietu umów kredytowych klienta. W związku z tym oszacował, że będzie musiał dokonać odpisów aktualizujących szacowane wcześniej wpływy z tytułu udzieonych kredytów. Na straty spisał około 140 mln zł.

Władze banku przyznają, że przez odpisy wynik finansowy za drugi kwartał będzie niższy.

Całkowita kwota, jaką bank finansuje kłopotliwego klienta, na obecną chwilę wynosi 234,7 mln zł - wylicza Alior Bank.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: finanse, bankowość, rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo, wyniki, kredyty
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2019

FrancOd początku roku Alior szuka pieniędzy na wszystkie sposoby u klientów indywidualnych . Ich oprocentowanie lokat to już żenada , dzisiaj likwiduję … Czytaj całość

10-07-2019

bbmeloniki nie pomogły?

11-07-2019

AlicjaJak ja chcę wziąć np. 10000 zł pożyczki w banku (umowa o prace na czas nieokreślny) to sprawdzają mnie prawie do 6 pokolenia wstecz i chcą znać nawet … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (67)