Trwa ładowanie...
bDTqbJfp

Notowania

Kredyty – Wszystkie wiadomości

17.04.2021 9:33

WĘGRY GOSPODARKA
 / 
Węgry. Zięć Orbana dostał pomoc, która mu się nie należała

Duża firma Istvána Tiborcza, zięcia Viktora Orbana, dostała nisko oprocentowany kredyt o wartości 8,6 mln euro, chociaż pieniądze te należały się tylko małym i średnim firmom. Z kolei inny biznesmen powiązany z rządem zarobił krocie na respiratorach. Teraz Węgrzy próbują się ich pozbyć.

29
10.04.2021 11:35

BANKI
 / 
Przedawnienie kredytu. Sprawdź, od kiedy bank nie może już wymagać pieniędzy

Jak wynika z najnowszego badania BIG Info Monitor aż 2,8 mln Polaków ma zaległości w spłacie swoich zobowiązań. Osoby, które dotykają naprawdę poważne problemy i nie mają już z czego spłacać rat, często liczą na przedawnienie kredytu. To moment, od którego bank nie może już żądać od nas spłaty. Czy w praktyce jest to takie proste i bank zwyczajnie zapomni o pożyczonych pieniądzach? Wyjaśniamy.

31
09.04.2021 16:36

KREDYTY
 / 
Adam Glapiński: jesteśmy cholernie daleko od OK w gospodarce

Prezes NBP z jednej strony mówi o tym, że polska gospodarka ma się najlepiej w UE, ale też podkreśla, że jeszcze jest daleko do powrotu na ścieżkę szybkiego i stabilnego wzrostu. Odrzuca możliwość szybkiej podwyżki stóp procentowych, co powinno ucieszyć osoby spłacające kredyty.

4
07.04.2021 19:40

FINANSE
 / 
Kredyty nie zdrożeją w tym roku. Prognoza PKO BP

Jest najnowsza prognoza PKO BP. Zakłada, że stopy procentowe nie wzrosną aż do 2022 roku. A to doskonała wiadomość dla wszystkich spłacających kredyty, niskie stopy procentowe to niższe raty.

24
07.04.2021 17:36

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Popyt na kredyty mieszkaniowe "odpalił". Najwięcej wniosków od dekady

W marcu, w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 36,8 proc. w porównaniu z marcem 2020 roku. Liczba wniosków była najwyższa od dekady. Natomiast średnia kwota wnioskowanego kredytu mieszkaniowego wzrosła o 6 proc. do 315,5 tys. zł.

bDTqbJfr
167
07.04.2021 14:28

GOSPODARKA
 / 
Stopy procentowe. RPP ogłosiła ważną dla kredytobiorców decyzję

Oprocentowanie depozytów i kredytów w NBP nie uległo zmianie. Tym samym nie należy oczekiwać zmian oprocentowania kredytów i lokat w bankach.

19
07.04.2021 7:08

KREDYTY
 / 
Frankowicze dostali własny wydział w sądzie. Może przyspieszyć sprawy i ujednolicić orzeczenia

Sprawy frankowe zalały Sąd Okręgowy w Warszawie. Jest szansa, że tłok rozładuje wydział, który zajmie się wyłącznie sporami na linii kredytobiorcy-banki. Orzekać w nim będzie 12 sędziów. Nie ma wśród nich nazwisk znanych z przełomowych spraw frankowych.

15
06.04.2021 15:32

KREDYTY
 / 
Frankowicze kontra bank. Jest skarga RPO do SN w głośnej sprawie

Skarga nadzwyczajna Rzecznika Praw Obywatelskich do Sądu Najwyższego. RPO wstawił się za Tomaszem Sadlikiem, jednym z najbardziej znanych w Polsce frankowiczów, który powołał stowarzyszenie pomagające podobnym jemu walczyć przed sądem z - ich zdaniem - nieuczciwymi umowami kredytowymi.

4
04.04.2021 8:21

KREDYT HIPOTECZNY
 / 
Prowadzisz działalność w domu? Sprawdź czy dostaniesz kredyt

Kredyt hipoteczny pozwala na sfinansowanie kosztów nabycia nieruchomości mieszkalnej, domu czy mieszkania. Banki przed wydaniem decyzji o udzieleniu takiego zobowiązania będą skrupulatnie badać zdolność i historię kredytowania. Sprawdź, czy dla instytucji udzielającej kredytu hipotecznego ma jakiekolwiek znaczenie to, że prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą w mieszkaniu albo zamierzasz ją prowadzić w nowo nabywanej nieruchomości.

bDTqbJfx
8
30.03.2021 13:29

GIEŁDA
 / 
Bank Pekao chce wypłacić dywidendę. Wcześniej dostał czerwone światło

Pekao chciałby podzielić się zyskiem z akcjonariuszami i wypłacić dywidendę za 2020 rok. Podczas prezentacji strategii na najbliższe lata Bank zapowiedział, że chce znacząco zwiększyć udziały rynkowe w segmencie pożyczek gotówkowych, kredytów dla mikro oraz dla małych i średnich firm.

23
22.03.2021 18:32

BANKI
 / 
Kredyty frankowe. Akcjonariusze PKO BP podejmą decyzję w sprawie ugód

PKO Bank Polski na 23 kwietnia br. zwołał Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Akcjonariusze zdecydują w sprawie dalszych działań związanych z ugodami dla kredytobiorców walutowych.

16
21.03.2021 7:29

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Kredyt hipoteczny a oszczędności - czy opłaca się trzymać gotówkę i spłacać kredyt, czy lepiej go nadpłacić?

Utrzymywanie oszczędności na depozytach terminowych w bankach, na przykład na lokatach, przestaje się opłacać. Ich oprocentowanie jest niemal zerowe, a pojawiły się już pierwsze doniesienia o tym, że banki mogą sobie kazać płacić za utrzymywanie oszczędności na depozytach. Z tego powodu trzeba się zastanowić, czy sporej kwoty gotówki nie lepiej przeznaczyć na nadpłatę kredytu hipotecznego. Warto wcześniej pozbyć się takiego zobowiązania?

44
20.03.2021 14:08

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Czy dom do 35 m2 może być idealnym miejscem do pracy i wypoczynku? Tańsza alternatywa domu pod miastem

Rok temu cześć z nas opuściła swoje biura i zaczęła pracę z domów. Zamknięci w czterech ścianach swoich mieszkań mocno odczuwamy potrzebę kontaktu z naturą. Czy odpowiedzią na tą potrzebę mogą być domy bez pozwolenia do 35 mkw.? Kiedy warto zainwestować w budowę takiego domu na zgłoszenie? Jak efektywnie wykorzystać posiadaną działkę? Dlaczego warto kupić sprawdzony projekt? Czy warto przekształcić dom na zgłoszenie w całoroczny dom mieszkalny?

bDTqbJfy
22
19.03.2021 17:19

KREDYTY
 / 
Ugody z frankowiczami mogą ich kosztować 400 mln zł. Decyzja zapadnie już 30 marca

Kolejny bank rozważa opcję ugód z frankowiczami. Dla Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) może to być koszt rzędu 400 mln zł. Zarząd nie czeka na decyzję Sądu Najwyższego i wcześniej podda tę opcję pod głosowanie.

3
18.03.2021 16:54

GOSPODARKA
 / 
Członek RPP: Niskie stopy procentowe mogą zostać z nami bardzo długo

Niskie stopy procentowe mogą utrzymywać się przez bardzo długi czas, uważa członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Eugeniusz Gatnar, który głosował przeciwko ostatniej obniżce stóp w maju ubiegłego roku. Zwrócił też uwagę, że inflacja w Polsce jest najwyższa w Europie.

15
18.03.2021 7:02

KREDYTY
 / 
Frankowicze muszą poczekać. 25 marca nie będzie "uchwały frankowej"

25 marca nie odbędzie się rozprawa Izby Cywilnej Sądu Najwyższego, która ma rozstrzygnąć zagadnienia prawne dotyczące kredytów frankowych i rozliczeń między bankami a kredytobiorcami. Została ona przeniesiona na kwiecień.

15
17.03.2021 13:32

KOMENTARZ
 / 
Prezes PKO BP o skutkach pandemii. Mówi o zombiefikacji gospodarki i kulcie konsumenta

- Wypieranie kredytu bankowego przez różnego rodzaju tarcze pomocowe w dłuższej perspektywie grozi tzw. zombiefikacją gospodarki - uważa prezes PKO BP. Zbigniew Jagiełło narzeka też, że banki stały się kozłami ofiarnymi i kreowany jest kult konsumenta.

81
15.03.2021 15:19

GOSPODARKA
 / 
Rektorzy ostro o frankowiczach. Ci skarżą się Czarnkowi

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu pisze do ministra Przemysława Czarnka. Żąda od niego interwencji wobec rektorów uczelni ekonomicznych, którzy w ubiegłym tygodniu wskazywali, że kredyty frankowe to bardzo ryzykowna inwestycja. I że frankowicze "sami są sobie winni".