Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Amazon otworzy centrum logistyczne w Świebodzinie w tym roku

1
Podziel się:

Amazon otworzy centrum logistyczne w Świebodzinie w 2021 r., podała spółka. Powierzchnia budynku wyniesie 193 tys. m2. To dziesiąte centrum w Polsce i pierwsze w województwie lubuskim. W ciągu roku od otwarcia nowego obiektu w Świebodzinie powstanie ponad tysiąc nowych stałych miejsc pracy.

Amazon otworzy centrum logistyczne w Świebodzinie w tym roku

"W nowej inwestycji Amazon stworzy kolejne miejsca pracy dla ponad 1 tys. osób. Pracownicy zatrudnieni w nowo otwartym centrum logistycznym będą kompletować, pakować i wysyłać klientom zamówienia zawierające małe przedmioty, takie jak książki, elektronikę i towary konsumpcyjne. W codziennej pracy będą wspierani przez innowacyjne technologie Amazon Robotics. Prawie 3 tys. robotów pomoże w realizacji zamówień klientów. Te specjalistyczne urządzenia przesuwają się pod regałami z produktami, podnoszą je i przemieszczają po centrum logistycznym, pomagając przyspieszyć czas obsługi zamówień, ułatwiając pracę pracownikom i podnosząc jakość obsługi klientów. To będzie trzecie centrum robotyczne Amazon w Polsce, po Kołbaskowie koło Szczecina i Gliwicach" - czytamy w komunikacie.

Rozpoczęła się rekrutacja na wiele nowo utworzonych stanowisk. Amazon w pierwszym etapie zatrudni między innymi inżynierów, specjalistów HR i IT, specjalistów ds. BHP i finansów oraz menedżerów operacyjnych, podkreślono.

"Z dumą ogłaszam naszą nową inwestycję w Świebodzinie, która umożliwi nam świadczenie usług większej liczbie klientów, a polskim firmom pozwoli osiągać jeszcze większe sukcesy w sprzedaży na Amazon. Polska to dla nas bardzo ważny rynek. Działamy na nim od ponad sześciu lat, intensywnie inwestując i wspierając lokalne społeczności. Cieszymy się, że możemy mieć swój istotny wkład w rozwój województwa lubuskiego poprzez tworzenie nowych, stałych miejsc pracy i dalsze zaangażowanie na rzecz lokalnych społeczności. Do tej pory Amazon stworzył w Polsce ponad 18 tys. stałych miejsc pracy, oferując konkurencyjne wynagrodzenia i kompleksowe świadczenia już od pierwszego dnia pracy, a także zróżnicowane możliwości rozwoju kariery w naszej szybko rozwijającej się, globalnej organizacji" - podsumował dyrektor regionalny w Amazon Marian Sepesi, cytowany w materiale.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. i stworzył ponad 18 000 stałych miejsc pracy w swoich 9 nowoczesnych Centrach Logistyki E-Commerce.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Stefan
3 lata temu
Super, bardzo dobra informacja, będzie praca dla wszystkich i zarobki dobre. Jeśli do tego dolożysz darmowe obiady, granty to naprawdę fajny temat dla rgionu.