Notowania

technologie
22.10.2019 18:31

Amazon planuje stworzyć ponad 9 tys. miejsc pracy na okres przedświąteczny

Amazon w nadchodzącym okresie przedświątecznym chce zatrudnić ponad 9 tys. osób, które wesprą 16 tys. obecnie zatrudnionych pracowników przy realizacji zamówień klientów, poinformowała firma. 

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

"Cieszymy się, że w tym roku stworzymy ponad 9 000 sezonowych miejsc pracy w Polsce. Oprócz konkurencyjnego wynagrodzenia i atrakcyjnego pakietu benefitów, przygotowaliśmy także wiele świątecznych atrakcji i bonusów. Nie możemy się już doczekać, aby powitać nowych członków naszego zespołu, a także tych pracowników, którzy dołączają do nas na sezon przedświąteczny już po raz kolejny. Jesteśmy dumni z tego, że postrzegają oni naszą ofertę pracy sezonowej jako atrakcyjną oraz cenią miejsce i atmosferę pracy, które stworzyliśmy" - powiedział wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie Steven Harman, cytowany w komunikacie.

"Ponieważ wciąż zwiększamy naszą obecność w regionie, w 2020 roku wiele sezonowych miejsc pracy zostanie przekształconych w stałe. Dla Amazon ważne jest, aby tworzyć szeroką i elastyczną ofertę zatrudnienia, cenioną zarówno wśród osób, które poszukują pracy na pełen etat, jak i tych, które wolą pracować w niepełnym wymiarze godzin" - dodała dyrektor HR Amazon w regionie Europy Środkowo-Wschodniej Marta Dworowska, cytowana w komunikacie.

Firma podała także, że zarówno stali, jak i sezonowi pracownicy mogą liczyć na stawkę godzinową w wysokości od 20 zł brutto za godzinę oraz dodatkową premię miesięczną do 15% za frekwencję indywidualną i produktywność zespołu. Firma oferuje także dodatkowe benefity, takie jak darmowy transport czy ciepłe posiłki za 1 zł. Pracownicy otrzymają także specjalny, przyznawany w okresie sezonu świątecznego, bonus frekwencyjny do 1 500 zł brutto.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. Obecnie posiada 7 centrów logistyki e-commerce w Poznaniu, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina oraz dwa we Wrocławiu.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, handel detaliczny, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-10-2019

Nicki nick"Cieszymy się, że w tym roku stworzymy ponad 9 000 sezonowych miejsc pracy w Polsce. Oprócz konkurencyjnego wynagrodzenia i atrakcyjnego pakietu … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)