Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Analizy.pl: Wartość aktywów w PPK wzrosła o 14% m/m do 1,64 mld zł w lipcu

2
Podziel się:

Warszawa, 12.08.2020 (ISBnews) - Wartość aktywów zgromadzonych w funduszach działających w ramach PPK wzrosła o 14% w skali miesiąca do 1 639 mln zł na koniec lipca, podały Analizy.pl. Według szacunków, saldo wpłat i wypłat w lipcu wyniosło 185 mln zł (w tym ok. 26 mln zł stanowiła wpłata powitalna).

Analizy.pl: Wartość aktywów w PPK wzrosła o 14% m/m do 1,64 mld zł w lipcu

"Systematyczny wzrost aktywów PPK to zasługa regularnie wpłacanych składek od pracodawców i pracowników, a także w wybranych miesiącach środków z Funduszu Pracy. W samym lipcu saldo wpłat i wypłat szacujemy na ok. 185 mln zł (w tym ok. 26 mln zł wpłaty powitalnej). Kolejne ok. 25 mln zł wypracowały same TFI, inwestując na rynkach kapitałowych. W lipcu zdecydowana większość funduszy zdefiniowanej daty wypracowała zysk (średnio od 0,9% - fundusze z datą w 2025 roku do 2,1% - fundusze z datą w 2060 roku)" - czytamy w komunikacie.

Najwyższą dynamikę aktywów w lipcu osiągnęło TFI Allianz Polska (+19%), które zgromadziło na PPK ponad 50 mln zł. Dzięki temu nieco umocniło swoją pozycję (udział w rynku przekroczył 3%), zmniejszając dystans do Pekao TFI. Swoją pozycję sukcesywnie umacnia także drugi gracz na rynku PPK, jakim jest TFI PZU - w lipcu udział w rynku przekroczył 14%, podano także.

"Pozycja pierwszej trójki wydaje się niezagrożona. PKO TFI utrzymuje pozycję lidera z ponad 1/3 rynku, a na trzecim miejscu pewnie trzyma się Nationale-Nederlanen PTE. Choć czwarty gracz - NN Investment Partners TFI - w lipcu zwiększył symbolicznie udział w rynku do 8,4%, to patrząc na dane z poprzednich miesięcy, nie widać tu progresu. W ten rok Towarzystwo wchodziło z 12-proc. udziałem" - podano także.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
kaja
4 lata temu
Popieram PPK bo jest to chyba najprostsza metoda do odkładania na emeryturę na obecną chwilę. Co jeszcze lepsze w tym wszystkim, do oszczędzania dokłada się pracodawca.
roksana
4 lata temu
PPK to ciekawy program dający prostą drogę do oszczędności. To tym bardziej ważne, że emerytury u nas nigdy nie będą zadowalające.