Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Andrzej Oślizło został powołany na stanowisko prezesa Develii

0
Podziel się

Rada nadzorcza Develii powołała Andrzeja Oślizło na stanowisko prezesa zarządu, podała spółka. Od 30 maja 2020 r. obowiązki prezesa Develii pełnił Paweł Ruszczak.

Andrzej Oślizło został powołany na stanowisko prezesa Develii
bDAILUdh

"Cieszę się, że w dobie zawirowań rynkowych firma zyskuje mocnego lidera, który posiada kompetencje niezbędne do umacniania pozycji naszej firmy. Jestem przekonany, że Andrzej Oślizło z powodzeniem zrealizuje stawiane przed nim cele. To doświadczony menedżer specjalizujący się w rozwijaniu przedsięwzięć biznesowych o dużej skali, który wielokrotnie udowodnił swoją skuteczność na stanowiskach zarządczych" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Develii Jacek Osowski, cytowany w komunikacie.

"Jednym z pierwszych zadań jakie sobie stawiam, jest przygotowanie nowej strategii spółki nakierowanej na wzrost wartości poprzez m.in. wykorzystanie szans rynkowych i zwiększenie udziału w rynku przy zachowaniu wysokiej rentowności. Będziemy pracować też nad zwiększeniem zwrotów z kapitałów własnych i przyśpieszeniem rotacji aktywów" - powiedział Oślizło.

Andrzej Oślizło w swojej karierze pełnił funkcje prezesa i członka zarządu spółek z branż: ICT, TSL, lotniczej, finansów i bankowości (m.in. Schenker, LOT, Aviva, Expander, Burietta - Grupa Inelo). Jego doświadczenie zawodowe obejmuje także współpracę z funduszami private equity m.in. Trinity Management i Innova Capital, z ramienia których pełnił funkcje nadzorcze i zarządcze w organach spółek portfelowych, a także odpowiadał za wzrost ich wartości i wyjścia kapitałowe. Zasiadał w radach nadzorczych: Burietta (Grupa Inelo), SGB SSO, Intrum, Gold Finance, BZ WBK - Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie, Expander Advisors, Casinos Poland.

bDAILUdj

W zarządzie Develii pozostają dotychczasowi członkowie zarządu: Paweł Ruszczak, Mirosław Kujawski i Tomasz Wróbel, podano również.

Develia - dawniej LC Corp - kontroluje grupę celowych spółek deweloperskich, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w największych miastach w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. W 2019 r. sprzedała 1 510 lokali mieszkalnych i usługowych.

bDAILUdK
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
KOMENTARZE
(0)