Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Aplisens miał 7,46 mln zł zysku netto, 13,2 mln zł EBITDA w I poł. 2019 r.

0
Podziel się:

Aplisens odnotował 7,46 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2019 r. wobec 7,35 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Aplisens miał 7,46 mln zł zysku netto, 13,2 mln zł EBITDA w I poł. 2019 r.

Zysk operacyjny wyniósł 9,34 mln zł wobec 8,8 mln zł zysku rok wcześniej. EBITDA grupy w pierwszych sześciu miesiącach br. wyniosła 13,2 mln zł (+7,8% r/r).

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 55,72 mln zł w I poł. 2019 r. wobec 48,75 mln zł rok wcześniej.

"Największy wpływ na wyniki minionego półrocza miał wzrost inwestycji w zakresie ekologii oraz odreagowanie branży energetyki po słabym 2018 roku. Istotne znaczenie miała konsolidacja spółki CZAH-POMIAR, dzięki której rozszerzyliśmy rynek o nowe branże, do których dostarczamy czujniki temperatury. Przychody tej spółki w I półroczu 2019 roku wyniosły ok. 4,8 mln zł. Przewagę budujemy także poprzez rozwój dotychczas produkowanej aparatury. Obecnie wdrażamy do produkcji nowe inteligentne przetworniki ciśnienia oraz kończymy proces pozyskiwania dla nich certyfikatów, które pozwolą na ich sprzedaż na terenie Unii Europejskiej, krajów WNP oraz USA. Ponadto pracujemy nad nowymi rozwiązaniami w obszarze przetworników temperatury. Liczymy, że drugie półrocze będzie równie dobre jak pierwsze i że bieżący rok zakończymy kolejnym rekordem w zakresie sprzedaży" - powiedział prezes Adam Żurawski, cytowany w komunikacie.

Motorem napędowym w pierwszym półroczu br. był rynek krajowy, gdzie sprzedaż wyniosła 19,5 mln zł (+32,2% r/r). Przychody z rynku dawnej WNP osiągnęły poziom 19,5 mln zł, co oznacza wzrost o niespełna 0,2% r/r. Sprzedaż do Unii Europejskiej wyniosła 13,4 mln zł (+13,2% r/r).

"Najistotniejsze znaczenie ma dla nas rynek krajowy, nie tylko ze względu na wysoką sprzedaż, ale także na uzyskiwane marże. Wzrost sprzedaży odnotowaliśmy głównie dzięki inwestycjom w ekologii, poprawie sytuacji w energetyce oraz dzięki przejęciu spółki CZAH-POMIAR. Na przychody z rynków dawnej WNP negatywnie oddziałuje sytuacja polityczna. Pamiętajmy jednak, że Wschód to nie tylko Rosja, ale także

Ukraina, gdzie sytuacja gospodarcza w każdej chwili może ulec poprawie oraz Kazachstan, gdzie od ubiegłego roku bardzo efektywnie działa nowo utworzona spółka zależna. Optymistycznie patrzymy na rynek Unii Europejskiej, zwłaszcza Niemcy, gdzie pomimo słabej kondycji gospodarczej, widzimy rosnące zapotrzebowanie na produkowaną przez nas aparaturę. Bacznie obserwujemy także rynek turecki, gdzie nasza spółka osiąga coraz lepsze wyniki, mimo ciężkiej sytuacji na rynku" - dodał prezes.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2019 r. wyniósł 6,68 mln zł wobec 7,16 mln zł zysku rok wcześniej.

Aplisens jest producentem i dostawcą rozwiązań w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i przetwarzania ciśnienia, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu od energetyki po przemysł chemiczny, rafineryjny, farmaceutyczny czy spożywczy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)