Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

APS Energia ma list intencyjny z WB Electronics dot. magazynów energii

1
Podziel się:

APS Energia podpisała z WB Electronics (WBE) list intencyjny w sprawie możliwej sprzedaży większościowego pakietu akcji ENAP oraz nawiązania współpracy biznesowej i kapitałowej w obszarze produkcji systemów do magazynowania energii, podała spółka.

APS Energia ma list intencyjny z WB Electronics dot. magazynów energii

List potwierdza intencję stron do rozpoczęcia negocjacji, a także realizacji prac analitycznych, dotyczących warunków rozważanej transakcji zakładającej odkupienie przez WBE od APS Energia większościowego pakietu akcji w ENAP, podano w komunikacie.

"Podpisanie listu intencyjnego wynika z uznania przez strony celowości rozważenia współpracy biznesowej oraz kapitałowej poprzez wspólne przedsięwzięcie, które pozwoli zaoferować odbiorcom kompleksową ofertę w obszarze wdrożenia i utrzymania instalacji magazynowania energii, w sytuacji gdy grupa kapitałowa WB Electronics rozwija technologię magazynowania energii, a grupa kapitałowa APS Energia dostarcza w szczególności rozwiązania z zakresu energoelektroniki" - czytamy dalej.

Strony ustaliły, że zarówno cena, jak i sposób rozliczenia płatności za akcje reprezentujące 50% + 1 akcja w kapitale zakładowym ENAP zostaną ustalone w procesie negocjacji. Zawarcie transakcji będzie uzależnione w szczególności od wyniku procesu badania due diligence, wynegocjowania dokumentacji transakcyjnej, a także uzyskania pozytywnej opinii organów wewnętrznych stron, których zgoda będzie wymagana w celu dokonania transakcji.

"Jestem dumny, że dwie polskie firmy, jeśli dojdzie do wspólnego przedsięwzięcia, będą mogły pokazać światu, że nie tylko takie spółki, jak Tesla czy SMA mogą z powodzeniem produkować magazyny energii. APS Energia wniesie doświadczenia, związane z energoelektronicznymi technologiami przetwarzania energii, a także doświadczenia związane ze zrealizowanymi już dostawami kompletnych magazynów energii, zaś WB Electronics posiada technologię pakietowania ogniw litowo-jonowych. ENAP z kolei ma doświadczenie i kompetencje związane z usługami w energetyce zawodowej i przemyśle. Chcemy oferować szeroką gamę magazynów od kilku kWh dla małych jednostek przydomowych do dużych magazynów dedykowanych firmom przemysłowym lub zakładom zajmującym się dystrybucją i przesyłem energii elektrycznej. Perspektywy rynku są ogromne" - powiedział prezes APS Energia Piotr Szewczyk, cytowany w komunikacie.

APS Energia jest producentem i dostawcą przemysłowych systemów zasilania awaryjnego. Głównymi klientami APS są spółki z sektora energetycznego oraz nafty i gazu zarówno w kraju, jak i za granicą. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2015 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 134,76 mln zł w 2019 r.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Piotr
3 lata temu
Co to jest magazyn energii elektrycznej? Kupa akumulatorów o żalosnej pojemnosci za abstrakcyjną cene? Jedyne rozwiazanie, ktore znam to elektrownia szczytowo-pompowa. Mamy chyba dwie. W porywach sa w stanie pracować pare godzin z pelną mocą