Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Aqua Marine zainwestuje ok. 30 mln zł w fabrykę domów z drewna w KSSE w Knurowie

1
Podziel się

Aqua Marine wygrała przetarg na zakup ponad 1,5 ha działki w Knurowie, będącej własnością Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) i uzyskała decyzję o wsparciu inwestycji, w ramach której chce wydać ok. 30 mln zł na nowy zakład produkcyjny budynków mieszkalnych z drewna, podała KSSE.

Aqua Marine zainwestuje ok. 30 mln zł w fabrykę domów z drewna w KSSE w Knurowie
(Pixabay)
bEroqoER

"Pozyskaliśmy ważnego inwestora dla miasta. Polska firma Aqua Marine z sektora MŚP wygrała przetarg na zakup ponad 1,5 ha działki w Knurowie będącej własnością KSSE. Przedsiębiorca planuje zatrudnić w nowym zakładzie co najmniej 90 nowych pracowników do końca 2021 roku. Wartość inwestycji to prawie 30 mln zł. Aqua Marine Spółka Akcyjna S.K.A., będzie produkować prefabrykowane budynki mieszkalne z drewna, przy użyciu ekologicznej technologii oraz rozwiązań domów pasywnych" - powiedziała wiceszefowa KSSE Barbara Piontek, cytowana w komunikacie.

"Innowacyjność wybranej technologii wymaga wykorzystania specjalistycznej linii produkcyjnej, charakteryzującej się wysokim stopniem automatyzacji i sterowaniem w systemie CNC" - dodał prezes Katowickiej SSE Janusz Michałek.

bEroqoFu
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
qwardian
rok temu
Kolejna próba wpakowania towaru, który się pali, fruwa i pływa. Widziałem na własne oczy. Termity to uwielbiają jak nasz kornik. Nigdy nie powinno uzyskać atestu do użytkowania.