Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
27.02.2020 08:48

Archicom ma przedwstępną umowę sprzedaży działki we Wrocławiu za ok. 34 mln euro

Archicom Nieruchomości 5 - spółka zależna Archicomu - zawarła z osobą prawną przedwstępną umowę sprzedaży nieruchomości we Wrocławiu zabudowanej budynkiem biurowym City One, podał Archicom. Ostateczna cena za zbywaną nieruchomość wyniesie około 34 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jednostka zależna emitenta - Archicom Nieruchomości 5 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (sprzedawca) zawarł z osobą prawną przedwstępną umowę dotyczącą sprzedaży nieruchomości położonej we Wrocławiu przy ul. Romualda Traugutta, o powierzchni ok. 4 500 m2, zabudowanej budynkiem biurowym (City One), o powierzchni zabudowy ok. 2 000 m2 i powierzchni najmu ok. 12 000 GLA, oraz innymi budowlami, z uwzględnieniem ruchomości niezbędnych do eksploatacji budynku" - czytamy w komunikacie.

Na podstawie przyrzeczonej umowy sprzedaży sprzedawca przeniesie na rzecz nabywcy w szczególności także prawa i obowiązki z umów najmu lokali znajdujących się w obrębie nieruchomości, z uwzględnieniem zabezpieczeń ustanowionych przez najemców, podano również.

Przedwstępna umowa sprzedaży przewiduje, że zawarcie przyrzeczonej umowy sprzedaży nastąpi nie później niż do 31 stycznia 2021 r., z zastrzeżeniem uprzedniego spełnienia się albo zrzeczenia się określonych warunków zawieszających (w tym warunków związanych z uzyskaniem stosownych interpretacji podatkowych).

"Sprzedaż nieruchomości nastąpi na warunkach rynkowych, z zastrzeżeniem, że ostateczna cena za zbywaną nieruchomość wyniesie około 34 mln euro i zostanie wskazana w przyrzeczonej umowie sprzedaży, a przedwstępna umowa sprzedaży zawiera wytyczne, w oparciu o które dojdzie do ustalenia ostatecznej ceny w przyrzeczonej umowie sprzedaży" - podsumowano.

Grupa Archicom to ogólnopolski deweloper, lider wrocławskiego rynku mieszkaniowego realizujący projekty także w Krakowie, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. Spółka jest notowana na GPW od 2016 r. Sprzedała w 2019 r. 1 462 lokale.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz