Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
28.05.2020 08:38

Archicom sfinalizował sprzedaż biurowca City One za 33,8 mln euro

Grupa Archicom sfinalizowała umowę sprzedaży biurowca City One - pierwszego z dwóch budynków kompleksu City Forum we Wrocławiu, podała spółka. Właścicielem obiektu został międzynarodowy inwestor instytucjonalny. Wartość transakcji wyniosła 33,8 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Z satysfakcją możemy stwierdzić, że mocne wartości biurowca i naszej marki bronią się niezależnie od sytuacji rynkowej związanej z pandemią. Doskonała lokalizacja, przemyślana koncepcja całego kompleksu i przestrzeni biurowych, nowoczesne rozwiązania oraz prestiżowi najemcy zdecydowały o atrakcyjności inwestycyjnej naszego projektu. Jestem przekonany, że City One zapewni pracownikom optymalne i komfortowe warunki pracy, a nowemu właścicielowi rosnącą w czasie wartość. Biorąc pod uwagę sukces komercjalizacji pierwszego z budynków, jesteśmy przekonani, że zarówno atrakcyjność kompleksu, jak i potencjał wrocławskiego rynku przyciągnie kolejnych najemców i inwestorów" - powiedział członek zarządu Archicom odpowiedzialny za segment komercyjny Tomasz Sujak, cytowany w komunikacie.

City One to nowoczesny biurowiec klasy A z certyfikatem LEED Gold o powierzchni najmu 12 000 m2. W zlokalizowanym w centrum Wrocławia przy ul. Traugutta 45 budynku swoje siedziby mają najemcy tacy jak: EPAM, Ten Square Games, Travelplanet, Notus Finanse, Connect Lunch Bar oraz Archicom, wskazano również.

"Sprzedaż City One potwierdza, że Archicom jest obecnie jednym z najbardziej znaczących deweloperów w Polsce, który doskonale przygotowuje aktywa na potrzeby wymagających inwestorów instytucjonalnych pod kątem długości i jakości umów najmu, jak również jakości dostarczanych budynków. Transakcja pokazuje też niesłabnące zainteresowanie inwestorów Polską i inwestycjami w polskich miastach regionalnych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że CBRE mogło wspierać Archicom przy wynajmie, zarządzaniu nieruchomością i przy jej sprzedaży" - dodał dyrektor w dziale Investment Properties firmy CBRE Przemysław Łachmaniuk.

Zakończenie realizacji drugiego z budynków kompleksu, czyli City 2 (również o powierzchni 12 000 m2), planowane jest w III kw. 2020 r. Trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami.

Archicom Polska S.A. jest częścią grupy kapitałowej Archicom S.A. Grupa Archicom to ogólnopolski deweloper, lider wrocławskiego rynku mieszkaniowego realizujący projekty także w Krakowie, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. Spółka jest notowana na GPW od 2016 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz