Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Arctic Paper chce docelowo produkować nawet ponad 20% papierów niegraficznych

0
Podziel się:

Arctic Paper szuka pomysłów na to, by jeszcze bardziej uniezależnić się od papierów graficznych, poinformował prezes spółki Michał Jarczyński. Docelowo papiery niegraficzne miałyby stanowić nawet ponad 20% produkcji spółki.

Arctic Paper chce docelowo produkować nawet ponad 20% papierów niegraficznych

"Chcemy zmienić strukturę produkcji w kierunku wyrobów bardziej technicznych, specjalistycznych. Obecnie papiery niegraficzne stanowią poniżej 5% naszej produkcji. W perspektywie 5-7 lat chcielibyśmy, żeby było to powyżej 20%" - powiedział Jarczyński na konferencji prasowej.

W grę wchodzą m.in. opakowania dla przemysłu farmaceutycznego, papier do produkcji pudełek czy torebek. "Robimy też eksperymenty w zakresie wykorzystania naszego papieru do produkcji słomek papierowych, które potrwają do około połowy 2019 roku" - dodał.

"Szukamy możliwości wyróżnienia się na rynku. Opłaca nam się myśleć nad mniejszymi seriami bardziej skomplikowanych wyrobów, w przeciwieństwie do naszych większych konkurentów" - podkreślił Jarczyński.

Arctic Paper to drugi co do wielkości, pod względem wolumenu produkcji, europejski producent objętościowego papieru książkowego oraz jeden z wiodących producentów graficznego papieru wysokogatunkowego w Europie. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)