Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
03.03.2020 14:37

ARP Games uruchamia markę wydawniczą Another Road Publishing

ARP Games uruchamia markę wydawniczą pod nazwą Another Road Publishing, podało ARP Games. Pierwszy tytuł - "Weakless" - będzie dostępny w sprzedaży na platformie Steam od 4 marca.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Another Road to naturalny następny krok w rozwoju ARP Games. Pracując z deweloperami coraz lepiej poznawaliśmy ich problemy i potrzeby; odpowiadając na nie zmierzaliśmy nieuchronnie w kierunku działalności wydawniczej i w końcu postanowiliśmy nadać temu obszarowi naszej pracy odrębną nazwę. Naszym celem nadal jest wspieranie twórców gier, którzy mają nieco mniejsze możliwości w zakresie finansowania i dostępu do usług. Zespoły, z którymi podejmiemy współpracę mogą liczyć nie tylko na pełne finansowanie produkcji, ale też obsługę w zakresie dystrybucji, PR-u i szeroko pojętego marketingu, pokrycie kosztów testów, lokalizacji i - jeśli będzie trzeba - portów na konsole, a także udział w szczegółowych analizach potencjału rynkowego. Chcemy dzielić się zdobytym przez lata doświadczeniem. W tym czasie zespoły mogą skupić się na tym, w czym są najlepsze - na produkcji gier" - powiedział prezes ARP Games Remigiusz Kopoczek, cytowany w komunikacie.

Another Road zamierza wspierać gry na różnych etapach produkcji, nawet na wczesnych etapach. Oferuje wsparcie równoległe do całego procesu powstawania projektu, od prototypowania, przez budowanie vertical slice'a, po finalny development, podano także.

ARP Games połączyło siły ze znanymi specjalistami z branży: Mariuszem Szynalikiem (współzałożycielem notowanej na GWP spółki Artifex Mundi) i Maciejem Strużyną (wcześniej m.in producentem w Techland i Artifex Mundi - gdzie również piastował stanowisko szefa działu marketingu), podano także.

ARP Games to jedyny w Polsce akcelerator gier wideo. Został założony w 2016 r. przez Agencję Rozwoju Przemysłu, Spin-US (spółkę celową Uniwersytetu Śląskiego) i Powiat Cieszyński. Spółka od początku realizuje program akceleracyjny, którego głównym zadaniem jest wspieranie początkujących twórców gier wideo m.in. poprzez wydanie ich dobrze rokujących projektów. Zespoły otrzymują wsparcie merytoryczne i finansowe.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz