Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
07.04.2020 12:48

Asseco widzi wzrost zainteresowania digitalizacją w bankach, leasingu, HR

Warszawa, 07.04.2020 (ISBnews/ ISBtech.pl) - Asseco obserwuje zwiększone zainteresowanie digitalizacją, szczególnie w sektorze bankowym, leasingu i HR, poinformował ISBtech dyrektor sprzedaży projektów kluczowych w Pionie Usług Bezpieczeństwa i Zaufania Asseco Data Systems (Asseco DS) Artur Miękina.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Widać to po telefonach czy mejlach, które do nas docierają. Organizacje szukają rozwiązań w dwóch perspektywach - takie które w krótkim czasie zaadresują obecne potrzeby, ale myślą też, co będzie już po przejściu pandemii, kiedy skoncentrują się na docelowych procesach. Jest teraz zdecydowanie lepszy odbiór digitalizacji. Szczególnie dotyczy to sektora bankowego, gdzie zdalne zarządzanie i zdalne podejmowanie decyzji są obecnie mocno eksplorowane. Niestety, musiało się coś złego wydarzyć, żeby digitalizacja została bardziej zauważona" - powiedział ISBtech Miękina.

"Aktualnie pracownicy dużych korporacji nie spotykają się ze sobą, więc jest potrzeba realizowania spraw back office zdalnie. Widzimy też zainteresowanie ze strony leasingu. Tu pojawia się z kolei wątek związany z rygorami kodeksu cywilnego i podpisywania umowy leasingu. Firmy dopytują co należy przygotowywać i jak do tego podejść, żeby zaproponowane im rozwiązania były zgodnie z przepisami prawnymi. Ponadto dostrzegamy, że branże, które nie do końca widziały potrzebę digitalizacji jak HR, znów zastanawiają się jak te procesy cyfryzować" - wymienił dyrektor.

Podkreślił, że nie są to rozwiązania "z półki", ale kompleksowe więc ich wdrożenie wymaga czasu, interakcji i wsparcia we wpięciu rozwiązania w procesy organizacji.

"To nie jest tylko sklep internetowy, gdzie można szybko zastosować wystandaryzowane rozwiązanie. Tu każdorazowo pracujemy nad projektem szytym na miarę, uzależnionym od dojrzałości technologicznej klienta" - wskazał Miękina.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie.

Sebastian Gawłowski

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz