Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Anna Unton
|
aktualizacja

Bank Czarneckiego zostanie przejęty. "Przymusowa restrukturyzacja"

622
Podziel się:

Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął przymusową restrukturyzację należącego do biznesmena Leszka Czarneckiego Idea Banku, który zostanie przejęty przez Bank Pekao.

Bank Czarneckiego zostanie przejęty. "Przymusowa restrukturyzacja"
Pekao przejmie Idea Bank (money.pl, Rafał Parczewski)

"Bank zostanie 3 stycznia 2021 roku przejęty przez Bank Pekao S.A., jeden z największych banków w Polsce" - czytamy w komunikacie wydanym przez BFG.

"Wszystkie depozyty klientów zostaną w całości przeniesione do banku przejmującego, podobnie jak kredyty, nie zostanie również zawieszona obsługa klientów" - czytamy dalej.

Jak informuje BFG, w związku z przejęciem klienci nie muszą podejmować żadnych działań w celu przeniesienia rachunków bankowych.

Zobacz także: Afera GetBack, pozew wobec Idea Banku. "Nie miał prawa tego oferować"

- Struktura transakcji pozwala z jednej strony zabezpieczyć pozycję kapitałową i płynnościową Banku Pekao S.A., nie wpływając na potencjał dywidendowy banku, a z drugiej, dzięki wykorzystaniu efektów skali pozwala wygenerować wartość dla akcjonariuszy w formie synergii - powiedział Leszek Skiba, prezes Pekao.

Dodał, że Pekao skupi się na utrzymaniu dostępu do finansowania dla klientów biznesowych i przygotuje atrakcyjną ofertę powitalną dla klientów detalicznych Idea Bank.

BFG podał, że przed podjęciem decyzji o przymusowej restrukturyzacji oszacowano wartość aktywów i pasywów Idea Banku. Z szacunku wynika, że aktywa Idea Banku nie wystarczają na zaspokojenie jego zobowiązań oraz że kapitały własne banku wynoszą minus 482,8 mln zł.

- Kierujemy się przede wszystkim bezpieczeństwem środków deponentów, a w ocenie Funduszu przejęcie Idea Banku przez Bank Pekao S.A. w drodze przymusowej restrukturyzacji to najbezpieczniejsze rozwiązanie, które pozwala uniknąć upadłości i związanych z nią potencjalnych negatywnych skutków dla klientów banku, a także dla sektora finansowego w Polsce - powiedział prezes BFG.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(622)
Hyni
3 lata temu
I to jest właśnie sprawiedliwość. Brawo Polska
Niestety
3 lata temu
Po wojnie podobna władza już to robiła. Nazywało się to rozkułaczeniem.
POlucjant
3 lata temu
Przecież cios wbiła Bruksela kredytami frankowymi i polisolokatami......olali naszego TW...??
Sławek
3 lata temu
Jeden artykuł gorszy od drugiego. Dlaczego nie napiszcie prawdy, że Bank Pekao S.A. ratuje klientów IdeaBanku? Przecież zabawa Czarneckiego w politykę do spółki z Giertychem spowodowała problemy tego Banku. Zostali w nim tylko Ci jak ja co musieli, z powodów np. zaciągniętych kredytów.
3323
3 lata temu
Wszystkie banki Czarneckiego to bankruty, które przynoszą setki milionów strat. Czarnecki wie że w razie bankructwa straty pokryje BFG czyli my wszyscy. Takie coś powinno być karalne
...
Następna strona