Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
10.04.2020 08:49

Best przekaże 600 tys. zł na walkę z epidemią szpitalom i samorządowi Gdyni

Best przekaże 600 tys. zł na wsparcie walki ze skutkami epidemii COVID-19. Pieniądze trafią do szpitali w Gdyni i Elblągu. Część środków zostanie również przekazana samorządowi Gdyni, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W tych wyjątkowych okolicznościach potrzebna jest społeczna solidarność. Służby medyczne walczą ze skutkami epidemii i nie ustają w wysiłkach, by zachować zdolność leczenia wszystkich pozostałych chorych. Każdy z nas może przyczynić się do tej walki, ograniczając bezpośrednie kontakty w czasie epidemii. My przeznaczamy 600 tys. zł, które trafią do szpitali w Gdyni i w Elblągu oraz będą częściowo do dyspozycji samorządu Gdyni. Mamy świadomość, że samorządy stoją również na pierwszej linii frontu w walce z tą poważną sytuacją" - powiedział prezes Krzysztof Borusowski, cytowany w komunikacie.

Spółka przekaże 400 tys. zł na potrzeby Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, a 100 tys. zł trafi do Szpitala Miejskiego w Elblągu im. Św. Jana Pawła II. Placówki medyczne, do których przekazano wsparcie oraz cel darowizny, zostały wskazane odpowiednio przez prezydentów Gdyni i Elbląga. Ze skutkami epidemii walczą nie tylko służby medyczne. Duża odpowiedzialność i koszty zabezpieczenia mieszkańców ponoszą także lokalne samorządy, dlatego Best zdecydował, że 100 tys. zł przekaże również miastu Gdynia, podano także.

"Monitorujemy wydarzenia i zbieramy sygnały o potrzebach szpitali i personelu medycznego w naszym mieście, koordynujemy też działania związane z zapobieganiem epidemii. Mieszkańcy Gdyni zachowują się bardzo odpowiedzialnie, pozostając w domach i ograniczając aktywność na zewnątrz, za co chcę im podziękować. Czuję także dumę z tego, że są u nas przedsiębiorcy gotowi wspierać lokalną wspólnotę w trudnych chwilach. Dziękuję zarządowi Best za pomoc" - powiedział prezydent miasta Wojciech Szczurek, cytowany w komunikacie.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-04-2020

MolBrawo! Po takich gestach można poznać który biznes jest odpowiedzialny

10-04-2020

EwsJak każdy złodziej odda cz3sć łup9w to mu darują reszte

Rozwiń komentarze (2)