Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

BGK: Nadwyżka środków w funduszu COVID-owym to ok. 10 mld zł

0
Podziel się

Z kwoty ponad 90 mld zł środków pozyskanych z emisji obligacji Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) na rzecz Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 wypłacono dotychczas blisko 80 mld zł, poinformował pierwszy wiceprezes BGK Paweł Nierada.

BGK: Nadwyżka środków w funduszu COVID-owym to ok. 10 mld zł.
BGK: Nadwyżka środków w funduszu COVID-owym to ok. 10 mld zł. (Pixabay)
bDAElihx

"Od samego początku jesteśmy zaangażowani w tę wielką tarczą antycovidową, emitujemy obligacje na cele Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, pozyskujemy finansowanie. Do tej tarczy pozyskaliśmy już ponad 90 mld zł, a wypłacone do różnych sektorów gospodarki zostało już blisko 80 mld zł" - powiedział Nierada podczas panelu w trakcie kongresu Impact finance'20.

Podstawą emisji obligacji jest ustawa z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, oraz niektórych innych ustaw, podano także.

BGK to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK rozwija systemy poręczeń i gwarancji, mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Jednym z ważnych zadań banku jest również wspieranie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw. BGK zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i zwiększa dostęp Polaków do mieszkań.

bDAElihz
bDAEliia
Źródło:
KOMENTARZE
(0)