Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BGK wprowadza preferencyjny kredyt do 100 tys. zł dla podmiotów ekonomii społ.

0
Podziel się

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) wprowadziły preferencyjną pożyczkę na cele płynnościowe i finansowanie bieżącej działalności dla podmiotów ekonomii społecznej (PES) w sytuacji pandemii COVID-19, podał bank.

BGK wprowadza preferencyjny kredyt do 100 tys. zł dla podmiotów ekonomii społ.
bEqFeRJx

"Organizacje prowadzące działalność gospodarczą nie nastawioną na zysk będą mogły otrzymać wsparcie na przykład na wynagrodzenia czy podtrzymanie produkcji. W spółdzielniach socjalnych, centrach integracji społecznej i warsztatach terapii zajęciowej pracują ludzie z pasją. Podtrzymanie funkcjonowania tych podmiotów w czasie pandemii jest naszym obowiązkiem. W ten sposób inwestujemy w przyszłość. A środki na ten cel wygospodarowaliśmy ze zwrotów z pożyczek udzielanych w Programie Kapitał Ludzki, realizowanym w latach 2007-2013. Dziś włączamy je do Funduszowego Pakietu Antywirusowego" - powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, cytowana w komunikacie.

Na wsparcie mogą liczyć m.in. spółdzielnie socjalne, centra integracji społecznej i organizacje pozarządowe dotknięte gospodarczymi skutkami pandemii COVID-19, podano także.

"Misją Banku Gospodarstwa Krajowego jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego Polski. Realizując to zadanie, wspieramy także podmioty ekonomii społecznej. Są to podmioty gospodarcze, które niosą pomoc potrzebującym i wykluczonym i - jak każda inna firma - zatrudniają pracowników. Pożyczka płynnościowa dla PES to nowe rozwiązanie, które w obecnej trudnej sytuacji pomoże m.in. utrzymać miejsca pracy" - powiedział dyrektor zarządzający pionem funduszy europejskich w BGK Paweł Chorąży, cytowany w komunikacie.

bEqFeRJz

"Pożyczka płynnościowa w wysokości do 100 tys. zł będzie mogła sfinansować m.in. wynagrodzenia pracowników, opłaty za czynsz, koszt zakupu niezbędnego wyposażenia, czy zaległe zobowiązania wobec kontrahentów" - czytamy dalej.

Parametry pożyczki płynnościowej dla PES m.in. to: maksymalna wartość pożyczki to 25% wartości rocznego obrotu, ale nie więcej niż 100 tys. zł; oprocentowanie 0,1% w skali roku; okres spłaty do 48 miesięcy; łatwe zabezpieczenie - np. weksel in blanco; brak prowizji i opłat.

bEqFeRKa
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)