Notowania

finanse
26.03.2020 12:57

BGK wydłużył okres spłaty kredytów dla podmiotów ekonomii społecznej

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) wprowadziły wsparcie dla podmiotów ekonomii społecznej (PES) poprzez m.in. wydłużenie spłaty i oprocentowanie kredytów w sytuacji pandemii COVID-19, podał bank.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Przygotowując rozwiązania dla firm wchodzące w pakiet tarczy antykryzysowej nie zapominamy także o wyjątkowych firmach, jakimi są podmioty ekonomii społecznej. Chcemy pomóc przetrwać im ten trudny okres po to, aby po unormowaniu się sytuacji społeczno-gospodarczej, mogły dalej służyć lokalnym społecznościom. Już zaczęliśmy informować o ułatwieniach naszych pośredników finansowych, którzy mają kontakt z pożyczkobiorcami" - powiedziała prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka, cytowana w komunikacie.

Wprowadzone ułatwienia dla pożyczkobiorców PES to: wydłużenie okresu utworzenia miejsca pracy maksymalnie do 12 miesięcy, wydłużenie okresu spłaty do 12 miesięcy, karencja w spłacie kapitału dodatkowo do 6 miesięcy, wakacje kredytowe - zawieszenie spłaty rat kapitałowych lub kapitałowo-odsetkowych do 6 miesięcy, obniżenie oprocentowania do 0% na okres do 12 miesięcy.

PES to organizacje, które nie są nastawione na zysk i prowadzą działalność w głównie społecznych celach.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz