Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

BGK zadłuży się w Luksemburgu na 100 mld zł

22
Podziel się:

Bank Gospodarstwa Krajowego złożył dokumentację emisyjną na giełdzie w Luksemburgu w ramach programu emisji do 25 mld euro - podano na stronie giełdy w Luksemburgu.

BGK zadłuży się w Luksemburgu na 100 mld zł
Mirosław Czekaj, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

"BGK złożył do Giełdy Papierów Wartościowych w Luksemburgu wniosek o rejestrację obligacji emitowanych w ramach programu średnioterminowego" - napisano.

Organizatorem emisji będzie bank ING zaś dealerami Bank Pekao SA, BNP Paribas, Citigroup, Commerzbank, Deutsche Bank, HSBC, ING, J.P. Morgan, Santander, Societe Generale Corporate & Investment Banking.

BGK zadłuży się w Luksemburgu

Money.pl informował już, że Bank Gospodarstwa Krajowego w sprawozdaniu finansowym za 2023 rok napisał, że w perspektywie kilku lat skupi się na współpracy z Ministerstwem Finansów w zakresie ograniczania potrzeb pożyczkowych Polski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Najważniejsza obietnica Tuska. Mamy problem. Ekspert: nie stać nas

Bank podał także, że istotnym elementem będzie poszukiwanie źródeł finansowania "funduszy przepływowych", które obsługuje. Przypomnijmy, że BGK stał się kluczową instytucją za czasów rządów Zjednoczonej Prawicy. To tam został ulokowany największy fundusz pozabudżetowy, czyli Fundusz Przeciwdziałania COVID-19, z którego premier Mateusz Morawiecki dokonywał wypłat na wszelakie cele, w większości w żaden sposób niezwiązane z pandemią.

Na zarządzaniu funduszem suchej nitki nie zostawiła swego czasu Najwyższa Izba Kontroli. Pojawiły się zarzuty o skrajną niegospodarność, chaos i proceduralną wolnoamerykankę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(22)
Ggg
miesiąc temu
A co? Obligacji denominowanych w polskim złotym nikt nie chce kupować za granicą? Przecież mamy taką "solidną" walutę. GIEREK też się przejechał na długach dolarowych gdy ich oprocentowanie wzrosło do 18 proc. No po prostu "gieniusie" ekonomiczni.
Anna
miesiąc temu
ZA TO CO ROBIĄ POLITYCY POWINNA BYĆ SZUBIENICA.... ZADŁUŻAJĄ POLAKÓW NA OGROMNE PIENIĄDZE DOPROWADZAJĄC DO TEGO ŻE BĘDĄ ZA TO PŁACIĆ Z PODATKÓW RZĄD NIE MA SWOICH PIENIĘDZY I NIGDY NIE BĘDZIE ICH MIAŁ WSZYSTKO CO MA TYLKO Z PODATKU A IM WYŻSZE WYDATKI W PAŃSTWIE NA SOCIALE TYPU 800 PLUS TYPU WALORYZACJE ITP ITD POWODUJĄ TO ŻE ZADŁUŻAJĄ POLAKÓW CZY LUDZIE TEGO NIE WIDZĄ CZY LUDZIE TO AKCEPTUJĄ NO CÓŻ CZYM CHATA BOGATA
olo
miesiąc temu
nie róbcie Polakom wody z mózgu tym tytułem .BGK jak sama nazwa wskazuje Bank Gospodarstwa Krajowego to bank , który z upoważnienia rządu polskiego zaciąga pożyczki obciążające budżet państwa polskiego. Czyli zaciągnie długi obciążają dochody każdego Polaka. Żaden rząd nie ma własnych pieniędzy ma pieniądze nasze , które pochodzą z naszych podatków. Ciągle zadłużanie nas przez kolejnych zarządzających naszym krajem . Powoduje wzrost "rat spłaty" długu. Pociąga to za sobą ciągły wzrost podatków , wymyślanie coraz to nowszych para podatków , rożnych opłat dla Polaków. Takim namacalnym przykładem jest "składka zdrowotna" . Obniżono podatek do 12% ale podwyższono składkę zdrowotną do 9 % , para podatek i zrobiło się 21% czyli państwo zyskało jeszcze 3% licząc od 19% stawki podatku. Można ludziom zrobić wodę z mózgu prostym zabiegiem socjotechnicznym, można. Dlatego też obecnie nowi zarządzający Polską nie chcą zrezygnować z tego para podatku zwanego "składką zdrowotną"
***** Tuska
miesiąc temu
Nie ma z czego kraść to kredyty biorą. I kto tu zadłuża Polaków
prima sort
miesiąc temu
Co to jest 100 miliardów złotych? To ani na waciki nie wystarczy.
...
Następna strona