Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
12.10.2020 09:00

BIEC: BOP spadł o 6,7 pkt w IX, ożywienie na rynku pracy uległo zahamowaniu

Barometr Ofert Pracy (BOP) - wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy - spadł o 6,7 pkt we wrześniu 2020 r., podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zegar rynku ofert pracy od kilku miesięcy wykazuje niewyraźne oznaki możliwego odbicia i zakończenia okresu recesji wraz z przejściem do fazy ożywienia. Mimo wszystko optymistyczny scenariusz ożywienia o postaci 'V' z dalszym wzrostem jest mało realistyczny. W obecnych warunkach bardziej prawdopodobny scenariusz to przebieg recesji w kształcie litery 'W', a więc z drugą falą obostrzeń spowodowanych nasileniem zakażeń. Skala spadków będzie zależała przede wszystkim od: terminu pojawienia się na globalnym rynku szczepionki; stopnia ograniczeń powtórnego lockdownu gospodarki, jeśli taki będzie; a także działań stymulacyjnych rządu oraz skali, którą będzie ta pomoc obejmowała" - czytamy w raporcie.

Spadek liczby ofert zatrudnienia, po wyłączeniu pracy o charakterze sezonowym, we wrześniu notowany jest we wszystkich województwach z wyjątkiem zachodniopomorskiego. Największe spadki w skali miesiąca obserwowano w woj. podkarpackim, mazowieckim i podlaskim, podano także.

We wrześniu w największym stopniu redukcja ofert pracy dotyczyła zawodów usługowych, zaś w mniejszym zawodów wymagających wykształcenia w naukach społecznych i prawnych, podano także.

Barometr Ofert Pracy powstaje na podstawie ogłaszanych w internecie ofert pracy przy współpracy Katedry Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz