Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BIEC: Wskaźnik Dobrobytu spadł o 0,3 pkt m/m w sierpniu

0
Podziel się

Wskaźnik Dobrobytu, odzwierciedlający ekonomiczną kondycję polskiego społeczeństwa, w sierpniu 2019 r. spadł o 0,3 punkt w stosunku do swej wartości z miesiąca poprzedniego, podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). Był to piąty z kolei miesiąc obniżania się wartości wskaźnika, a tym samym pogarszania kondycji finansowej Polaków, podkreślili analitycy.

BIEC: Wskaźnik Dobrobytu spadł o 0,3 pkt m/m w sierpniu
bDKbRoNx

"Główne przyczyny spadku to przede wszystkim rosnąca inflacja, która istotnie zmniejsza siłę nabywczą przeciętnego Kowalskiego. Wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw co prawda wzrosły w lipcu br. o 7,4% w stosunku do sytuacji sprzed roku, jednak po uwzględnieniu tempa wzrostu cen było to zaledwie 4,2%" - czytamy w raporcie.

"Sytuacja na rynku pracy również nie jest już tak komfortowa z punktu widzenia pracownika jak przed rokiem. Pracodawcy ograniczają kreację nowych miejsc pracy, ogłoszeń o możliwościach zatrudnienie pojawia się coraz mniej, stąd też tempo wzrostu zatrudnienie uległo ograniczeniu. A to oznacza dla pracowników ograniczenie ich siły przetargowej na rynku pracy i możliwości wyboru pracodawcy" - czytamy dalej.

bDKbRoOa
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)