Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
13.05.2020 09:09

BIK: Rekordowa liczba ok. 24 tys. osób wnioskowała o kredyt ratalny 4 maja

Ponad 24 tys. osób wnioskowało do banków o kredyt ratalny w poniedziałek 4 maja br., gdy w Polsce ponownie zostały otwarte galerie handlowe, podało Biuro Informacji Kredytowej (BIK). To największa dzienna liczba zapytań w tym segmencie kredytowym nie tylko od początku 2020 r., ale również w analogicznym okresie 2019 r. W efekcie na plus wypadło również porównanie odczytów tygodniowych: liczba zapytań do BIK z banków o kredyt ratalny w tygodniu 04-10.05. wzrosła o 62,1% w porównaniu z tygodniem poprzedzającym.

Podziel się
Dodaj komentarz

Widać pierwsze symptomy ożywienia popytu na kredyty ratalne. 4 maja ponownie zostały otwarte galerie handlowe. Choć klienci nie tak tłumnie ruszyli do sklepów, jak przewidywali handlowcy, to jednak zakupy ratalne znacząco ożywiły statystyki sprzedaży i przyniosły pewne oznaki odmrażania portfeli, podano.

"Na skalę wzrostu, szczególnie w produktach kredytowych, wpływ miało porównanie do skróconego wcześniejszego tygodnia obejmującego święta majowe, jednak docenić należy odbicie w kredytach ratalnych, co związane jest z ponownym otwarciem galerii handlowych. Najnowszy odczyt zapytań o kredyty ratalne, na poziomie +62,1% porównując tydzień do tygodnia, można odbierać jako powiew optymizmu. Również w ujęciu rocznym odczyt na plusie +8,3% może wskazywać na ożywienie. Wyniki te zdecydowanie pokazują, jak ważny w segmencie zakupów ratalnych jest bezpośredni kontakt ze sklepem, czyli ciągle silną rolę tradycyjnych kanałów sprzedaży" - powiedział główny analityk BIK Waldemar Rogowski, cytowany w komunikacie.

"Jednak wyniki te traktowałbym jako 'symptom jednego dnia', zwłaszcza że, jak potwierdzają handlowcy, w sklepach nie widać boomu zakupowego. Być może Polacy, w obawie o swoje zdrowie, powściągliwie jeszcze podchodzą do zakupów. Pomimo zachowania warunków sanitarnych w przestrzeniach publicznych z ostrożności wolą zostać w domu. Przekonamy się o tym w kolejnym tygodniu" - podsumował specjalista.

Tagi: finanse, bankowość, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-05-2020

QwertyTaaaa... A świstak siedzi i zawija w te sreberka...

16-05-2020

NNBIK komu jest potrzebny skoro sprawdzają zdolność kredytową a mimo jej braku i tak dają kredyt bo liczy się prowizja. Takich ludzi powinno się … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)