Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Bitcoin złapał zadyszkę. To najgorszy tydzień od początku pandemii

89
Podziel się

Notowania najpopularniejszej na świecie kryptowaluty oddalają się od rekordowych poziomów. Obecny bilans tego tygodnia to -10 proc. Takiej przeceny bitcoina nie było od połowy marca.

Bitcoin złapał zadyszkę. To najgorszy tydzień od początku pandemii
Notowania bitcoiny zaliczyły korektę. (PAP/EPA, PAP/EPA/SASCHA STEINBACH, SASCHA STEINBACH)
bDJKExSd

Przez ostatnich kilka miesięcy trwał rajd bitcoina. Wartość tej kryptowaluty wzrosła od października do połowy stycznia z 40 tys. do ponad 150 tys. zł. To rekord.

Gdy jedni zastanawiali się, ile jeszcze można będzie zarobić, inny ostrzegali, że takie inwestycje obarczone są bardzo dużym ryzykiem.

Euforię starała się studzić m.in Komisja Nadzoru Finansowego (KNF), która uruchomiła kampanię informacyjną, mającą na celu pokazanie ryzyk związanych z kryptowalutami. Jednym z nich są duże wahania wartości bitcoina. Nie trzeba było długo czekać, żeby niektórzy inwestorzy na własnej skórze przekonali się o tym.

bDJKExSf

Ostatnie dni upłynęły w główniej mierze na dość wyraźnej przecenia bitcoina. W najgorszym momencie piątkowej sesji jego notowania spadły poniżej 110 tys. zł. Obecnie są w okolicach 120 tys. zł, a to dalej około 10 proc. niższy kurs niż w ubiegły piątek.

Jeśli na tym poziomie bitcoin utrzyma się, będzie to najgorszy tydzień dla tej kryptowaluty od początku pandemii. Wtedy, w drugiej połowie marca, doszło do paniki wywołanej obawą przed COVID-19, co kończyło się zjazdem notowań o prawie 40 proc.

Zobacz także: Puste stoliki, długi, prośby o pomoc. "Liczmy, że szczepionki zmienią sytuację"
bDJKExSl

Czy to oznacza koniec hossy? Nie musi. Może to być zwykła korekta, która ma miejsce przy każdej hossie na rynkach finansowych, a za chwilę będą padać nowe rekordy. Nie można też jednak wykluczyć, że powoli wyczerpuje się potencjał wzrostowy. Ostatnie zwyżki były imponujące.

Przypomnijmy, że tylko w ciągu miesiąca bitcoin zyskał na wartości ponad 30 proc., w trzy miesiące poszedł w górę o 130 proc., a bilans ostatnich 12 miesięcy to około 260 proc.

bDJKExSm

Nie wiadomo, co będzie dalej z notowaniami najpopularniejszej kryptowaluty, ale można spodziewać się, że na pewno wahania będą duże. Przy obecnej skali wyceny bitcoina, dzienne ruchy kursu rzędu kilku tysięcy złotych to norma.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJKExSG
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(89)
Rederick
miesiąc temu
Bangsterzy pompują a potem spuszczają powietrze z balona. Leszczom wspólczuję.
Juras
miesiąc temu
Prawdziwa tragedia. Bitcoin jest tylko 40% wyżej niż miesiąc temu i tylko 191% wyżej niż 6 miesięcy temu. Tak żałosne stopy zwrotu rzadko można spotkać wśród jakichkolwiek aktywów, każdy to wie. Zresztą on już chyba przecież nie istnieje - czytałem w 2014 roku, że bańka wreszcie pękła (tyle o tym pisano!) i w 2018 roku to samo - też pękła i mleko się wylało. Tyle razy pękał, upadał i doznawał ostatecznego załamania (money.pl pracowicie opisywał te tragedie), że np. stopa zwrotu za ostatnie 5 lat to zaledwie 8440%. Żałosne.
Zbych
miesiąc temu
Amber Gold +
bDJKExSH
zxc
miesiąc temu
W bitcoinie jest się nie tydzień, nie miesiąc i nie dla 100pln czy 1000pln. Długoterminowo nikt tu nie stracił do tej pory, tylko trzeba cierpliwosci. A lokaty w banku ile są teraz 0,1%. Ci co kupili na ostatniej bańce co btc umierał, są teraz nawet na plusie.
Jan
miesiąc temu
Złapał za dyszkę.
...
Następna strona