Notowania

technologie
14.08.2019 14:57

Bloober Team chce stałe zwiększać przychody z 'pikami' w miesiącach premier

Warszawa, 14.08.2019 (ISBnews) - Bloober Team szykuje "ostre" uderzenie marketingowe i promocyjne gry "Blair Witch" na targach Gamescom i PAX Prime i liczy na sukces tytułu, poinformował prezes Piotr Babieno. Spółkę interesuje stały, stabilny wzrost przychodów z okresowymi "pikami" w miesiącach premier i tego spodziewa się w kolejnych kwartałach. Więcej szczegółów dotyczących najbliższych planów zdradzi we wrześniu.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jesteśmy gotowi do premiery. Szykujemy jeszcze ostre uderzenie marketingowe i promocyjne na targach Gamescom i PAX Prime. Dodatkowo lada moment rozpocznie się przedsprzedaż wersji Deluxe, zawierającej pełną ścieżkę dźwiękową i art-book. 'Blair Witch', na motywach którego oparta jest gra to kultowy horror sprzed lat, ale - co ciekawe - tytuł ma również bardzo dobrą rozpoznawalność wśród młodszych wielbicieli tego gatunku. Nie ukrywamy, że udało nam się wyrobić markę producenta horroru premium i sam fakt, że 'jest premiera nowego tytułu od Bloober Team', to jest wydarzenie na rynku. Dlatego nie będę krył, że liczymy na sukces" - powiedział Babieno, cytowany w komunikacie.

Premiera "Blair Witch" nas konsolach Xbox i PC zapowiedziana jest na 30 sierpnia. "Na dniach" tytuł będzie dostępny w przedsprzedaży w wersji Deluxe.

"Zdaniem wielu specjalistów, 'Blair Witch' może być najciekawszym wydarzenie na rodzimym rynku gamingowym w 2019 r." - stwierdzono w komunikacie.

W drugim kwartale 2019 r. Bloober Team wypracował ponad 2,4 mln zł przychodów ze sprzedaży produktów, o 26% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego i ponad 8% więcej kwartał do kwartału.

"Interesuje nas stały stabilny wzrost przychodów z okresowymi pikami w miesiącach premier. I tego spodziewamy się w kolejnych kwartałach. Więcej szczegółów dotyczących naszych najbliższych planów zdradzimy we wrześniu" - zapowiedział prezes.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz