Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Boruta-Zachem: InventionBio ma umowę na 18,9 mln zł dofinansowania z NCBR

0
Podziel się

InventionBio - spółka zależna od Boruta-Zachem - podpisała umowę o dofinansowanie kwotą 18,9 mln zł z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) projektu pt. "Wytworzenie multifunkcjonalnego komponentu (materiału) paszowego (FSB) o unikalnych właściwościach synbiotycznych stanowiącego odpowiedz na potrzeby rynkowe zgłaszane przez producentów pasz", podał Boruta-Zachem.

Boruta-Zachem: InventionBio ma umowę na 18,9 mln zł dofinansowania z NCBR
bDJyIFFh

"Zgodnie z umową, wartość dofinansowania wynosi 18,9 mln zł, wkład własny emitenta na realizację projektu to co najmniej 5,9 mln zł, całkowita wartość projektu to ok. 24,8 mln zł netto. Kwota dofinansowania stanowi około 76,2% wartości netto całego projektu. Planowany projekt dotyczy przeprowadzenia badan przemysłowych oraz prac rozwojowych ukierunkowanych na opracowanie multifunkcjonalnego komponentu (materiału) paszowego (FSB) o unikalnych właściwościach synbiotycznych stanowiącego odpowiedz na potrzeby rynkowe zgłaszane przez producentów pasz" - czytamy w komunikacie.

Założeniem badawczym projektu jest modyfikacja wytworzonej fermentowanej śruty rzepakowej w celu nadania jej nowych cech funkcjonalnych o charakterze synbiotycznym. Planowany produkt zostanie wdrożony w działalności gospodarczej InventionBio oraz skierowany do szerokiego rynku odbiorców - producentów pasz i hodowców zwierząt gospodarskich, podano także.

"Produkt spółki pozwoli na poprawę biodostępności składników pokarmowych jednocześnie zabezpieczając zwierzęta przed występowaniem zaburzeń pokarmowych na tle zakażeń patogennymi szczepami E-coli i bakteriami patogennymi" - czytamy także.

bDJyIFFj

Data rozpoczęcia projektu jest planowana na początek I kwartału 2021 r., a zakończenie na koniec II kwartału 2023 r.

Boruta-Zachem jest firmą produkcyjną, działającą w branży chemicznej, skupioną w trzech głównych obszarach: produkcji barwników i pigmentów, produkcji biosurfaktantów wykorzystywanych w branży chemicznej i kosmetycznej oraz badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań chemicznych. Od 2014 r. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

bDJyIFFK
Źródło:
KOMENTARZE
(0)