Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
04.03.2020 13:42

Borys z PFR: Aktywa zgromadzone w PPK to ponad 540 mln zł (aktual.)

W dzisiejszej depeszy podaliśmy, że wartość środków zgromadzonych w ramach II tury PPK wyniosła ponad 540 mln zł, tymczasem kwota ta dotyczy środków ogółem, zebranych dotychczas w PPK.

Podziel się
Dodaj komentarz

Poniżej poprawiona wersja depeszy:

Warszawa, 04.03.2020 (ISBnews) - Wartość aktywów zgromadzonych w pracowniczych planów kapitałowych (PPK) przekracza 540 mln zł, zaś liczba podpisanych umów o zarządzanie PPK przez przedsiębiorstwa drugiej fali sięgnęła 4,8 tys., poinformował prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys.

"Wartość aktywów zebranych w #PPK dziś przekracza już 540 mln zł" - napisał Borys na Twitterze.

Borys poinformował także, że z nowych badań, wykonanych dla PFR przez CBOS, wynika, że 35% firm zachęca pracowników do PPK, zaś 1,4% zniechęca ich do udziału w programie.

"Blisko 60% pracowników stwierdziło, że postawa pracodawcy miała znaczący wpływ na ich udział w #PPK. Dlatego zależy nam, aby zauważać i docenić tych pracodawców oraz czerpać z ich doświadczeń" - napisał Borys.

W drugiej turze zapisy do PPK trwają od 1 stycznia i obejmą ok. 20 tys. firm, zatrudniających co najmniej 50 osób.

Pracownicze plany kapitałowe to przeznaczony dla pracowników program długoterminowego oszczędzania. Gromadzone w PPK oszczędności mają pochodzić ze składek pracowników, pracodawców i dopłat od państwa. Reforma związana z tworzeniem PPK ruszyła 1 lipca i objęła na początku największe firmy, zatrudniające powyżej 250 osób. Do 2021 roku większość pracodawców w Polsce ma utworzyć PPK dla swoich pracowników.

(ISBnews)

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-03-2020

KkkDlaczego pracodawca miałby wspierać PPK jak to pogarsza wynik finansowy i blokuje podwyżki wynagrodzeń (Nie można zdać podwyżki bo fundusz płac … Czytaj całość

04-03-2020

POLPPK najlepszy program dla pracownika jaki dotychczas gościł w POLSCE.Pracownicy świadomość 0.Szkoda ,że Buzek załadował nas w OFE-NAJWIĘKSZY … Czytaj całość

15-04-2020

edekPracownicze plany kapitałowe, to coś co Polsce było potrzebne, szczególnie dla najmniej zarabiającej części polaków, bo im odkładać jest ciężko a … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)