Notowania

technologie
13.06.2019 11:59

Borys z PFR: Nasza strategia na 2019-2021 zakłada 24 mld zł inwestycji, 4-6% ROE

Nowa strategia Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) na lata 2019-2021 zakłada m.in. zainwestowanie 24 mld zł i uzyskanie zwrotu na kapitale w wysokości 4-6%, poinformował prezes PFR Paweł Borys.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Wśród kluczowych celów PFR jest m. in. zaangażowanie kapitałowe w wysokości 24 mld zł, rozwój programów wsparcia dla ekosystemu innowacji i programów społecznych" - powiedział Borys podczas konferencji prasowej.

"Nowa strategia jest kontynuacją poprzedniej strategii. Najbliższe 3 lata to okres, gdy cały czas inwestujemy - i liczymy, że w 3. czy 4. roku uzyskamy odpowiedni poziom rentowności - i nie zmieniamy długoterminowego celu w zakresie ROE w przedziale 4-6%" - dodał prezes.

Celem Grupy PFR jest zainwestowanie 24 mld zł w ramach 15 strategii inwestycyjnych do 2021 r.

"W ramach tej kwoty ok. 11,3 mld zł zostanie zainwestowanych w aktywa niepubliczne, m.in. inwestycje strategiczne, infrastrukturę, duże polskie przedsiębiorstwa, inwestycje samorządowe, ekspansję zagraniczną polskich przedsiębiorstw czy odnawialne źródła energii. Ok. 1,6 mld zł w ramach działalności inwestycyjnej zostanie zainwestowane w aktywa publiczne w ramach funduszy zdefiniowanej daty prowadzonych przez PFR TFI w PPK. Z kolei ok. 3,6 mld zł będzie zainwestowane w formule funduszy funduszy w ramach funduszy venture capital PFR Ventures (CVC, Starter, Otwarte Innowacje, KOFFI, Biznest), a także funduszu funduszy private equity. Ok. 7,5 mld zł zostanie zainwestowane w budowę mieszkań na wynajem. Kluczowym celem Grupy PFR do 2021 r. jest budowa 50 tys. mieszkań" - wyliczono w komunikacie.

Borys poinformował także, że skumulowany zysk netto w latach 2016-2018 wyniósł 403 mln zł.

"Osiągnęliśmy ROE 7%. Zakładaliśmy mniej i wydaje nam się to zdrowym wynikiem i dobrym interesem z perspektywy Skarbu Państwa na przestrzeni 3 lat" - dodał prezes.

Polski Fundusz Rozwoju to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, energetyka, finanse, bankowość, budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-06-2019

ThxUlala

Rozwiń komentarze (1)