Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BOŚ Bank: W tym tygodniu w centrum uwagi dane z USA, Chin, posiedzenie RPP

0
Podziel się:

W centrum uwagi w bieżącym tygodniu znajdą się indeksy koniunktury PMI w Chinach (przygotowywane przez Caixin), dane z amerykańskiego rynku pracy oraz indeksy ISM koniunktury gospodarczej w USA. Na środę zaplanowane jest posiedzenie RPP, na którym oczekuje się stabilizacji stóp oraz braku zmian w retoryce Rady.

BOŚ Bank: W tym tygodniu w centrum uwagi dane z USA, Chin, posiedzenie RPP
bEEnQmER

"Biorąc pod uwagę dotychczasową komunikację RPP, podczas środowego posiedzenia oczekujemy, że Rada nie zmieni parametrów polityki monetarnej, utrzymując stopy procentowe NBP na dotychczasowym poziomie (0,1% dla stopy referencyjnej NBP). Od styczniowego posiedzenia RPP nie wydarzyło się nic szczególnego, co dawałoby przesłanki do zmiany poglądu o postawie wait-and-see. Wskaźniki dot. polskiej gospodarki za grudzień generalnie zaskoczyły in plus, sytuacja epidemiczna jest stabilna, złoty choć zyskał na wartości w stosunku do poziomu z końca roku, jednak pozostaje słabszy wobec poziomów sprzed grudniowej interwencji NBP, co łącznie przemawia za utrzymaniem status quo w polityce monetarnej" - uważają ekonomiści Banku Ochrony Środowiska (BOŚ).

W bieżącym tygodniu opublikowane zostaną wstępne szacunki wzrostu PKB w IV kw. w strefie euro. Ekonomiści wskazują, że po publikacjach ubiegłotygodniowych danych dla kilku gospodarek europejskich można zakładać, że także dane dla regionu wskażą na spadek aktywności, choć w ograniczonej skali.

bEEnQmFu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)