Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budimex złożył najtańszą ofertę na obwodnicę Sztabina na DK8 za 134,82 mln zł

1
Podziel się:

Budimex złożył ofertę z najniższą ceną, 134,82 mln zł, na projekt i budowę obwodnicy Sztabina w ciągu drogi krajowej nr 8, podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Jest ona ujęta w rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Budimex złożył najtańszą ofertę na obwodnicę Sztabina na DK8 za 134,82 mln zł
bEDoIrAl

"Wpłynęły cztery oferty, wszystkie zmieściły się w kwocie, jaką GDDKiA mogła przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (242,24 mln zł). Ofertę z najniższą ceną złożył Budimex - 134,82 mln zł, a z kolei najdroższą ofertę przedstawił Strabag - 194,72 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Przetarg na projekt i budowę obwodnicy Sztabina został ogłoszony 23 grudnia 2020 r. Droga o długości 4,23 km ominie miejscowość po stronie wschodniej. Obecnie przewidziana jest jedna jezdnia, przekrój 1x2 (po jednym pasie ruchu w obu kierunkach), dostosowana do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś. Obwodnica rozpocznie się trójwlotowym rondem, ok. 350 m przed rzeką Biebrzą. Zakończy natomiast włączeniem w istniejącą drogę krajową nr 8 na wysokości Nowej Cegielni, przypomina Dyrekcja.

W ramach przedsięwzięcia wybudowana zostanie m.in. estakada nad doliną Biebrzy, powstaną trzy skrzyżowania, w tym dwa ronda, wiadukt w ciągu drogi powiatowej DP1228B, oraz górne i liczne mniejsze dolne przejścia dla zwierząt.

bEDoIrAn

Podpisanie umowy z wykonawca planowane jest na III kwartał bieżącego roku. Roboty budowlane realizowane będą w latach 2023-2025. Podstawowym celem budowy obwodnicy Sztabina jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, który obecnie odbywa się drogą krajową nr 8. Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego miasta, podano także.

bEDoIrAO
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Adam Miałczyń...
7 miesięcy temu
Kto wycenia te roboty? Przecież to nadaję się do zgłoszenia wniosku o rażąco niskiej cenie za wykonawstwo Budimexu. Różnica 50mln zł serio? To jest jakaś kpina. Nawet GDDKiA oszacowało robotę na blisko 110mln więcej. Kiedy będzie dobrze w tym kraju?