Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cannabis Partners szykuje 2 spółki z branży konopnej do pozyskania finansowania

0
Podziel się:

Warszawa, 29.01.2020 (ISBnews) - Cannabis Partners szykuje obecnie dwie firmy z branży konopnej do pozyskania finansowania, ale ma "długą listę" spółek konopnych, które będą szukały finansowania przez crowdfunding lub wejście na giełdę, poinformował ISBnews szef firmy doradczej Arkadiusz Kuich.

Cannabis Partners szykuje 2 spółki z branży konopnej do pozyskania finansowania

"Aktualnie szykujemy do crowdfunding i docelowo wejście na NewConnect firmy Vape'm - producenta i dystrybutora waporyzatorów konopnych, należący do notowanego na NewConnect Cannabis Poland. Pracujemy także dla spółki uprawiającej konopie pod foliowymi tunelami. Mamy ponadto długą listę spółek z branży konopnej, które są na rożnym etapie wczesnego rozwoju i drogi do pozyskiwania finansowania" - powiedział ISBnews Kuich podczas konferencji 1hemp.

Zaznaczył, że w Polsce rynek konopny jest "dziewiczy", a projekty, które mogą szukać zewnętrznego finansowania obejmują szeroki wachlarz działalności od upraw, produkcji i dystrybucji produktów lifestyle, aplikacji pomagających korzystać z produktów konopnych, po spółki budowlane (wykorzystujące ekologiczną cegłę konopną).

"Zainteresowanie inwestorów, co pokazuje konferencja, jest bardzo duże, a polska branża ma ogromny potencjał rozwoju. Rynek polski jest szacowany na wzrost do 2 mld euro za 8 lat, a Europa ma sięgnąć w tym czasie łącznie 50 mld euro i jest to sam rynek konopi użytkowych (Cannabis). Nikt nie jest w stanie przewidzieć rozwoju rynku konopi przemysłowych. Rozmawiamy nawet z inwestorami z Ameryki w kwestii potencjalnych inwestycji w Polsce" - dodał Kuich.

Cannabis Partners zajmuje się doradztwem, strategią i pozyskiwaniem finansowania dla firm z branży konopnej.

Sebastian Gawłowski

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)