Notowania

CBA w KGHM. Śledztwo dotyczy dwóch firm

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi czynności w dwóch przedsiębiorstwach należących do grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź. Zarząd zadeklarował pełną współpracę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Miedziowy gigant pod lupą. (Fot: PIOTR DZIURMAN/REPORTER)

"Z pełną determinacją i konsekwencją będziemy dążyć do dogłębnego wyjaśnienia sytuacji, które mogą być niezgodne z polskim prawem oraz etyką biznesu" - czytamy w oświadczeniu zarządu.

W ostatnich miesiącach KGHM wdrożył system przeciwdziałania stratom w grupie. W październiku 2018 roku powołano pełnomocników ds. etyki i antykorupcji, do zadań których należy analiza i weryfikacja wszelkich sygnałów i napływających zgłoszeń o działaniach korupcyjnych oraz nadzór nad przestrzeganiem kodeksu etyki grupy kapitałowej.

KGHM podkreślił też, że w całej grupie wprowadzono politykę antykorupcyjną, a powołany Wydział Etyki I Procedur Antykorupcyjnych odpowiada za jej stosowanie we wszystkich podmiotach grupy.

*Prezes KGHM: Jestem spokojny o przyszłość miedzi. Popyt będzie coraz większy *

"Wdrażany jest system antykorupcyjny oparty o normę ISO 37001. W celu zapewnienia anonimowości pracownikom oraz właściwego nadzoru nad realizacją wytyczonej ścieżki spółka buduje globalny system powiadamiania o nieprawidłowościach oraz promuje wśród pracowników uczciwą postawę, nie tylko na poziomie zawodowym, ale także prywatnym. Na bieżąco weryfikowana jest także zgodność regulacji wewnętrznych z prawem polskim oraz międzynarodowym we wszystkich obszarach naszej działalności, bez względu na miejsce prowadzenia biznesu" - czytamy dalej.

KGHM Polska Miedź jest jednym z największych koncernów kontrolowanych przez skarb państwa. Posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych nie tylko w Polsce, ale też w Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Od 1997 roku akcje spółki notowane są na warszawskiej giełdzie.

Reakcja inwestorów na najnowsze informacje nie jest przesadnie duża, choć notowania KGHM około godziny 10:00 były na minusie. Straty są na poziomie 0,6 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

 

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-01-2019

EdeDOJNA zmiana w pełnej okazałości...

16-01-2019

moskitobardzo dobrze że w KGHM zrobią trzepanie ale nie nic nie zrobią ,bo na układy nie ma rady Kombinat to niegospodarność , niekompetencja ,nieuctwo, … Czytaj całość

16-01-2019

papajSwoich trzepią, p. Kamiński jak tak można, przecież jest pan nasz, pisowski.

Rozwiń komentarze (18)