Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

CDRL: Wdrożenie MSSF 16 wpłynie początkowo na EBITDA wys. ok. 16,8 mln zł 

0
Podziel się:

Warszawa, 04.04.2019 (ISBnews) - Zmiana sposobu ujęcia czynszów z  tytułu umów najmu, stanowiących istotną część zobowiązań CDRL, która wynika z zastosowania przez grupę nowego standardu Międzynarodowego Standardu Sprawozdawczości Finansowej 16 Leasing (MSSF 16) od 1 stycznia br. będzie miała początkowo wpływ wysokości ok. 16,8 mln zł na wskaźnik EBITDA, ujęty w sprawozdaniu skonsolidowanym, podała spółka. 

CDRL: Wdrożenie MSSF 16 wpłynie początkowo na EBITDA wys. ok. 16,8 mln zł 

CDRL podało, że zastosowanie MSSF 16 wymaga zmiany dotychczasowego ujęcia w sprawozdaniu z sytuacji finansowej aktywów umów najmu lokali, w których grupa kapitałowa prowadzi swoje sklepy oraz zobowiązań wynikających z tych umów najmu i zakwalifikowania ich na potrzeby sprawozdawczości finansowej jako umów leasingowych.

"W wyniku przeprowadzonej analizy oszacowano, że wdrożenie MSSF 16 będzie skutkowało w pierwszym roku zastosowania, ujęciem na dzień 1 stycznia 2019 r. dodatkowych aktywów z tytułu praw do korzystania na kwotę ok. 61 mln zł oraz dodatkowych zobowiązań z tytułu leasingu o wartości ok. 61 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Zastosowanie MSSF 16 wpłynie również na strukturę kosztów prezentowanych w sprawozdaniu z całkowitych dochodów.

"Dotychczasowe koszty usług obcych z tytułu płatności w ramach umów najmu oraz koszty, które zostaną poniesione przez spółkę DPM Sp. z o.o. z siedziba na Białorusi w wysokości ok. 19,5 mln zł rocznie zostaną zaprezentowane jako koszty amortyzacji w wysokości ok. 17,8 mln zł oraz koszty odsetek w kwocie ok. 3,1 mln zł rocznie. Oprócz różnic w prezentacji i wpływu na EBITDA, pewne różnice mogą dotyczyć prezentowanych wartości - głównie w wyniku innego rozkładu w czasie okresu amortyzacji w porównaniu z faktycznymi płatnościami czynszów" - czytamy dalej.

Spółka podała także, że na przyszłą wysokość aktywów i zobowiązań Grupy wpłyną również wartości i formy umów najmu zawarte w okresach kolejnych jak również zmiany kursów walut.

"Emitent uznał powyższą informację za istotną dla oceny przyszłych sprawozdań finansowych spółki i jej grupy kapitałowej przez inwestorów, ponieważ czynsze z tytułu umów najmu stanowią istotną część zobowiązań emitenta, a zmiana sposobu ich ujęcia wpłynie początkowo na istotny wzrost w pozycji zobowiązań i aktywów grupy kapitałowej spółki, jak również o ok. 16,8 mln zł na wskaźnik EBITDA" - podkreślono.

Jednocześnie zarząd spółki wskazuje, że pomimo znaczącego wpływu na skonsolidowane sprawozdanie finansowe grupy kapitałowej na początku jego zastosowania, MSSF 16 nie będzie miał jednak wpływu na działalność operacyjną grupy, podsumowano.

CDRL jest dystrybutorem odzieży dziecięcej sprzedawanej pod marką własną Coccodrillo, która jest znana na czterech kontynentach, w tym m.in. w takich krajach, jak Chiny, Brazylia czy Arabia Saudyjska. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)