Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
ANA
|

Ceny ropy mocno rosną po zwycięstwie Bidena

7
Podziel się:

Ceny ropy w USA mocno rosną po zwycięstwie Joe Bidena w wyborach prezydenckich. Jednak jeśli Donald Trump będzie opóźniał zatwierdzenie wyników, to w dłuższej perspektywie notowania "czarnego złota" mogą być niestabilne.

Ceny ropy mocno rosną po zwycięstwie Bidena
Ceny ropy mocno rosną po zwycięstwie Bidena. (PAP, PAP, EPA, Robert Deutsch )
bEErcVFh

- Oczekiwania bardziej przewidywalnej i stabilnej administracji Bidena oraz nadzieje na dodatkowy pakiet stymulacyjny dla amerykańskiej gospodarki powodują wzrost cen ropy - mówi cytowany przez PAP Biznes Will Sungchil Yun, starszy analitycy ds. rynku surowców w VI Investment Corp.

Dodaje, że w dłuższej perspektywie mogą jednak utrzymywać się niestabilne notowania ropy, bo Trump może potencjalnie opóźniać cały proces zatwierdzenia wyniku wyborów. Ponadto druga fala pandemii koronawirusa w Europie nie sprzyja popytowi na paliwa.

Baryłka ropy WTI na giełdzie paliw w Nowym Jorku jest wyceniana po ok. 38 dolarów (notowania zwyżkują w poniedziałek o ponad 2 proc.). Natomiast baryłka na giełdzie w Londynie kosztuje w poniedziałek rano ok. 40 dolarów, czyli również ponad 2 proc. więcej.

bEErcVFj
Zobacz także: Koronawirus. "Możemy budować szpitale w każdej chwili"

Choć głosy w wyborach prezydenckich w USA są nadal liczone, to w sobotę przewaga Bidena nad Trumpem w Pensylwanii stała się na tyle wysoka, że amerykańskie agencje informacyjne ogłosiły go zwycięzcą wyborów. Wygranej Bidena nie akceptuje urzędujący prezydent Donald Trump, który twierdzi, że doszło do fałszerstw wyborczych. Jego prawnicy składają pozwy kwestionujące wyniki wyborów w poszczególnych stanach.

Program Joe Bidena zakłada m. in. poprawę dostępności służby zdrowia, załagodzenie napięć rasowych i wyrównanie nierówności na tym tle oraz odbudowę gospodarki przez federalne interwencje.

bEErcVFp

Bardziej liberalne (niż Donalda Trumpa) nastawienie Joe Bidena do handlu zagranicznego z UE, ale i też z Chinami, sprzyja natomiast notowaniom akcji.

- Dodatkowo jego obietnice podniesienia podatków dla korporacji zapewne zostaną na papierze - do ich realizacji potrzebne będzie przejęcie kontroli nad Senatem, to może nastąpić nie wcześniej niż na początku stycznia - oceniają ekonomiści PKO BP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEErcVFK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
olek
10 miesięcy temu
Kłamiecie! Biden niczego nie wygrał. To media, takie jak wasze, ogłosiły go zwyciezca. Oszukujecie ludzi!
Gaweł
10 miesięcy temu
Nie zostały ogłoszone wyniki wyborów w USA.
co ciągnie z ...
11 miesięcy temu
i będzie zobowiązany zabrać ich z UE do siebie :)
bEErcVFL
Leszek10000
11 miesięcy temu
W USA w ramach wyrównywania nierówności afroamerykanie mają dodatkowe punkty na studiach. Jeżeli dalej pójdą tą droga to skończy się tym, że afroamerykanin po studiach będzie miał tytuł magistra a nie będzie umiał czytać ani pisać. Kto takiego dobrowolnie do pracy przyjmie? Wymuszają więc na firmach poprawność polityczą zmuszając ich do zatrudniania afroamerykanów. Firmy wolą więc przenosić działalnośc za granicę bo o ile w przypadku sprzataczek to nie problem to w przypadku pracowników naukowych problem robi się coraz poważniejszy. Afroamerykanów przybywa. W niektórych miejscach są już większością a mimo to korzystają z przywilejów dla mniejszości.
Black Black b...
11 miesięcy temu
Po pierwsze, Biden nie wygrał jeszcze wyborów, a po drugie to była euforia po rzekomej szczepionce na koronę.