Trwa ładowanie...
bDJiZkvF

Notowania

Joe Biden – Wszystkie wiadomości

214
27.01.2021 21:50

GOSPODARKA
 / 
Joe Biden chce dać przykład. Koniec z udostępnianiem ziemi na wydobycie paliw

Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych mocno stawia na klimat. W środę podpisał pakiet rozporządzeń wykonawczych, które m.in. wstrzymują dzierżawę państwowych terenów pod wydobycie ropy i gazu. To nie spodobało się naftowym gigantom.

41
27.01.2021 10:30

DONALD TRUMP
 / 
Biden odkręca decyzje Trumpa. Co to oznacza dla Ameryki i świata?

- Myślę, że Joe Biden chce w ten sposób odciąć się od kadencji Donalda Trumpa. W tej chwili naczelne zadanie, które przed nim stoi, to "przepchnięcie" przez Kongres "pakietu stymulacyjnego". I tutaj jest więcej kontynuacji niż zmiany. Biden na pewno zaczyna kadencję bardziej na lewo, niż ją zaczynali Barack Obama i Bill Clinton. Co jest uderzające, nowego prezydenta spotykają aż cztery fundamentalne kryzysy: zdrowia publicznego, gospodarczy, etniczny i demokracji - mówił podczas debaty money.pl dr Bartłomiej Nowak z Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Czy Bidenowi uda się wprowadzić wątki ekologiczne do krajowej polityki? - Myślę, że tak, bo w USA miasta i poszczególne stany nie podążały za polityką Trumpa. Zrobiły znacznie więcej dla ochrony klimatu, niż zrobiła to amerykańska administracja. To bardzo dobrze, że administracja Bidena z powrotem przyłącza się do Porozumienia Paryskiego, jednak w tej chwili wszystkie inne kraje muszą działać w tym zakresie. To oznacza realną transformację dla świata - ocenił dr Nowak.

17
27.01.2021 9:06

DEBATA MONEY.PL
 / 
Debata money.pl: Joe Biden zawróci świat na zieloną ścieżkę?

Jaka będzie ogólnoświatowa polityka klimatyczna pod nowym amerykańskim przywództwem? Co to oznacza dla polskiej gospodarki? Zapraszamy na debatę z ekspertami.

374
26.01.2021 20:36

INWESTYCJA
 / 
Nord Stream 2. Joe Biden uważa gazociąg za złą inwestycję dla Europy

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden niezmiennie uważa, że łączący Rosję z Niemcami gazociąg Nord Stream 2 to projekt zły dla Europy - poinformowała we wtorek rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

9
26.01.2021 9:32

USA
 / 
Joe Biden z inicjatywą w stylu Trumpa. Podpisał rozporządzenie "Buy American"

Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych chce, by rząd robił więcej zamówień na krajowe produkty. "Amerykański przemysł był arsenałem demokracji podczas drugiej wojny światowej, a teraz musi stać się częścią silnika amerykańskiego dobrobytu" - zadeklarował Joe Biden.

bDJiZkvH
81
25.01.2021 11:07

JOE BIDEN
 / 
Koronawirus w USA. Biden przywróci zakaz lotów

Jak podaje agencja Reutera, prezydent USA Joe Biden zamierza przywrócić część restrykcji zdjętych przez Donalda Trumpa w ostatnich dniach kadencji.

26
23.01.2021 13:28

JOE BIDEN
 / 
"Amerykańskie 500 plus". Ekipa Bidena chce do 300 dolarów na dziecko miesięcznie

Demokraci chcą, by rodzice otrzymywali nawet równowartość 1,1 tys. zł miesięcznie na dziecko. To część planu Bidena na rozruszanie gospodarki po pandemii. Jednak są duże szanse, że świadczenie zostanie na stałe.

361
23.01.2021 9:21

BILL GATES
 / 
Bill Gates ostrzega. "Czeka nas prawdziwa katastrofa"

"Choć pandemia zdominowała wszelkie dyskusje, nie możemy zapominać o nadchodzącej katastrofie", pisze Bill Gates. Miliarder chwali świeżo zaprzysiężonego Joe Bidena i daje mu "cztery rady".

121
21.01.2021 14:51

GAZPROM
 / 
Nord Stream 2 nadal w ogniu krytyki USA. Angela Merkel nie cofa poparcia dla projektu

Angela Merkel wprawdzie życzyłaby sobie, by nowy prezydent USA był bardziej entuzjastycznie nastawiony do budowy gazociągu Nord Stream 2, ale mimo niechęci Stanów Zjednoczonych ona sama nie zamierza cofać swojego poparcia dla niemiecko-rosyjskiego projektu.

bDJiZkvN
2
21.01.2021 14:18

ROSJA
 / 
Biden zapomina o Rosji? Bielecki: sprawa Nawalnego będzie papierkiem lakmusowym

Nowy prezydent USA zmieni politykę wobec Rosji? - Póki co kwestia Rosji właściwie nie istnieje. Można się przysłuchiwać wystąpieniom kandydatów na ministrów czy już nowych ministrów, Rosja występuje tylko pośrednio, jako kraj, w którym nie są przestrzegane prawa człowieka. Pierwsza weryfikacja nastąpi, gdy przedstawiciel Departamentu Stanu powie, co myśli na temat aresztowania Nawalnego. To będzie papierek lakmusowy - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Krzysztof Bielecki, były premier i przewodniczący Rady Partnerów EY. - Polityka amerykańska już kilkanaście lat temu zastanawiała się nad tym, czy Rosję da się zaliczyć do krajów demokratycznych, który mógłby się skonfrontować z coraz bardziej autorytarnymi Chinami. Wszystkie te próby się nie powiodły - dodał Bielecki.

157
21.01.2021 10:46

USA
 / 
Polska mniej ważna dla Bidena? Bielecki: musimy nauczyć się mówić innym językiem

Joe Biden 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Co to oznacza dla Polski? - Myślę, że dla Polski, jak i wielu krajów demokratycznych, jest to zaproszenie do obozu, który musi stanąć wobec wyzwań współczesnego świata. Pierwszym wyzwaniem oczywiście są Chiny, pytanie czy jesteśmy na krawędzi zimnej wojny, czy do niej się zbliżamy? - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Krzysztof Bielecki, były premier i przewodniczący Rady Partnerów EY. - Jeśli chodzi o sprawy wojskowe, to wiele nie powinno się zmienić. Stany nie będą chciały wychodzić z Europy, wręcz przeciwnie. Co do polskiej administracji, żeby się poklepywać po plecach, to trzeba mieć kontakt. Nie sądzę, że w Białym Domu o niczym innym się nie myśli, tylko o zaproszeniu naszego prezydenta. Musimy nauczyć się mówić trochę innym językiem - dodał.

21.01.2021 8:58

MTSL
 / 
Money. To się liczy. Gościem Jan Krzysztof Bielecki

Dziś w programie tematem nowa polityka prezydenta Stanów Zjednoczonych i jej wpływ na polską i europejską gospodarkę. Gościem będzie Jan Krzysztof Bielecki, były premier i przewodniczący Rady Partnerów EY. Zapraszamy od 9.15.

128
20.01.2021 19:03

USA
 / 
Joe Biden zaprzysiężony. Oto majątek prezydenta USA

Joe Biden zainaugurował swoją prezydenturę 20 stycznia 2021 roku. Z polityką jest jednak związany przez większość swojego życia, co pozwoliło mu zgromadzić pokaźny majątek. Biden zarabia również na wystąpieniach publicznych oraz na tantiemach z wydanych książek.

bDJiZkvO
2
20.01.2021 17:50

USA
 / 
Joe Biden prezydentem Stanów Zjednoczonych

Joe Biden już oficjalnie został 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Demokrata w środę 20 stycznia 2021 roku złożył przysięgę i tym samym zainaugurował swoją kadencję.

87
19.01.2021 18:06

KLIMAT
 / 
Joe Biden najbardziej "zielonym" prezydentem USA? "Pewne decyzje napotkają wielki opór"

Ameryka ma znowu przejść na zieloną stronę mocy. Tak można wnioskować na podstawie deklaracji Joe Bidena, który chce – będąc już prezydentem USA – powrócić do porozumienia paryskiego, które nakłada obowiązkowe redukcje emisji gazów cieplarnianych. Eksperci wskazują, że nie będzie to jednak proste.

7
07.01.2021 11:39

ZAMIESZKI
 / 
USA. Sądny dzień dla Trumpa. Biden oficjalnie ogłoszony prezydentem

W czwartek przed godz. 10 czasu polskiego Kongres uznał Joe Bidena za nowego prezydenta USA. Decyzja została ogłoszona kilkanaście godzin po tragicznym w skutkach szturmie na amerykański Kapitol w Waszyngtonie. Prezydent Donald Trump ogłosił, że władzę następcy przekaże już 20 stycznia.

228
07.01.2021 11:30

JOE BIDEN
 / 
Zamieszki w USA to prezent dla Pekinu i Moskwy. "Chińska propaganda już działa"

- Pekin wykorzysta obrazki z USA do cna - mówi money.pl dr Michał Bogusz, ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich, który w Chinach spędził wiele lat. Chińska propaganda już działa pełną parą. I ma szansę przykryć pytania o los miliardera i twórcy Alibaby Jacka Ma oraz kolejną falę zatrzymań w Hongkongu.

6
15.12.2020 7:30

WYBORY W USA
 / 
Wybory w USA. Joe Biden wybrany przez elektorów

Kolegium Elektorów już oficjalnie wybrało Joe Bidena na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych, a Kamalę Harris na wiceprezydent. Zaprzysiężenie odbędzie się 20 stycznia.