Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Columbus Energy chce zbudować farmy fotowoltaiczne o mocy ponad 100 MW w 2021 r.

3
Podziel się:

Columbus Energy chce zbudować farmy fotowoltaiczne o mocy ponad 100 MW w 2021 r., zaś obecnie dysponuje portfelem pozwalającym na wybudowanie i użytkowanie farm wiatrowych o łącznej mocy przekraczającej 1 000 MW, poinformował ISBnews prezes Dawid Zieliński. Są to projekty na różnym etapie technicznym, podkreślił.

Columbus Energy chce zbudować farmy fotowoltaiczne o mocy ponad 100 MW w 2021 r.
bEKTavOt

"Mamy w naszym portfelu pracujące farmy fotowoltaiczne o mocy kilkunastu megawatów, budujemy kolejne o mocy kilkudziesięciu megawatów, a w 2021 roku mamy ambicje zbudować ponad 100 MW w panelach" - powiedział Zieliński w rozmowie z ISBnews w kuluarach spotkania Carbon Footprint Summit w Krakowie.

Spółki z grupy kapitałowej realizują montaż mikroinstalacji solarnych na zlecenie klientów indywidualnych i biznesowych. "W skali miesiąca montowanych jest ok. 3 tys. instalacji o łącznej mocy kilkunastu megawatów" - dodał prezes.

Zapytany o możliwe zaangażowanie się spółki w projekty wiatrowe, Zieliński stwierdził: "Wiatru jeszcze nie kupujemy, jesteśmy potencjalnie zainteresowani- zaczynamy uczyć się tego biznesu energetycznego, jesteśmy na etapie analiz".

bEKTavOv

Columbus Energy podaje, że jest liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Spółka jest notowana na rynku NewConnect.

Wojciech Żurawski

bEKTavOW
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Tomasz S.
rok temu
Przewartosciowana firma.
Piotr
rok temu
To jest lewa firma. Chyba sasin ma tam udziały. Dotacje rządowe itd. Jeden wielki przekręt.!!!
Irek
rok temu
Tylko trzeba pamietac jedno .. Culumbus to taka " żabka- franszczyzna .. przyjmuje zlecenia i wysyla do podwykonawcow ( a chwali sie jak by sama swoimi ludzmi robila te instalacje )... Oby nie bylo jaj z gwarancjami jak np podwykonawca zwinie biznes .. ciekawe czy biora na siebie wtedy warunki pelnej gwarancji.. ( niestety mialem okazje miec problem w innej branży a wtedy sie zaczelo ) .. Akurat nie bylo w umowie zapisu o " pod gwarancji " i wydebnilem swoje... Ale nowe umowy mialy juz malym druczkiem zapis ze oni nie odpowiadaja a podmiot wykonujacy... Wiec czytajmy umowy nawet 5 razy .
bEKTavOX