Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Czarnek: Przedłużamy obecne regulacje dot. nauki w szkołach do końca lutego

0
Podziel się:

Ministerstwo Edukacji i Nauki (MEiN) przedłuża dotychczasowe zasady nauki stacjonarnej dla klas I-III i zdalnej dla uczniów pozostałych klas na kolejne dwa tygodnie, tj. do końca lutego, poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Czarnek: Przedłużamy obecne regulacje dot. nauki w szkołach do końca lutego
(PAP)
bEDCVuvF

"Wydajemy rozporządzenie przedłużające obecny stan do końca lutego tzn. klasy I-III w trybie stacjonarnym, pozostałe w trybie zdalnym" - powiedział Czarnek podczas konferencji prasowej.

Zaznaczył, że "klasy ósme, maturalne [...] bardzo często korzystają już dzisiaj i będą korzystały nadal w kolejnych tygodniach z konsultacji indywidualnych i w niewielkich grupach, organizowane są dla nich sprawdziany i egzaminy próbne" .

Podkreślił, że przy podejmowaniu dalszych decyzji "w perspektywie tych dwóch tygodni" pod uwagę brana będzie liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem, wyniki testów nauczycieli, analiza frekwencji w szkole, a także dane na temat liczby szkół, pracujących w systemie stacjonarnym i zdalnym.

bEDCVuvH

Oznacza to, że do 28 lutego nauka ma odbywać się w dotychczasowym trybie (dla klas I-III stacjonarnie, dla pozostałych roczników szkoły podstawowej, szkół zawodowych, średnich i wyższych - co do zasady zdalnie).

bEDCVuwi
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)