Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dadelo zadebiutowało na rynku głównym GPW

0
Podziel się:

Prawa do akcji (PDA) spółki Dadelo zadebiutowały dzisiaj na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

Dadelo zadebiutowało na rynku głównym GPW
bEEnwghx

Na otwarciu kurs PDA nie zmienił się wobec ceny odniesienia i wyniósł 18 zł. O godz. 09:16 kurs wynosił 17,7 zł, po spadku o 1,67%.

Dadelo jest 433. spółką notowaną na głównym rynku oraz 6. debiutem na tym rynku w 2020 roku.

W ofercie publicznej Dadelo do inwestorów instytucjonalnych trafiło 3 700 000 akcji z 4 600 000 wszystkich oferowanych akcji. Cena w ofercie publicznej wynosi 18 zł za akcję, a więc całkowita wartość oferty publicznej to 82,8 mln zł brutto.

bEEnwghz

"Prawie cała emisja zostanie przekazana dla powiększenia naszej oferty. Wynajęliśmy już bardzo duży magazyn, będziemy go teraz uzbrajać. [...] Chcemy być największym e-commercem [w branży] w Polsce" - powiedział prezes Ryszard Zawieruszyński podczas uroczystości debiutu na GPW.

Zgodnie z zapowiedziami, środki pozyskane z oferty publicznej spółka zamierza przeznaczyć na nabycie dodatkowych towarów do oferty i tym samym rozbudowę oferty produktowej do ok. 20-25 tys. SKU (z obecnych ok. 12 tys. SKU) oraz rozwój infrastruktury magazynowej.

Dadelo zostało przejęte w 2017 roku przez notowaną na GPW spółkę Oponeo.pl. Spółka prowadzi sprzedaż online przez sklep internetowy działający pod marką centrumrowerowe.pl.

bEEnwgia
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)