Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Debiut Allegro. Akcje sprzedano po cenie maksymalnej

4
Podziel się:

Cena w ofercie publicznej Allegro została ustalona na 43 zł za akcje - poinformowała spółka we wtorek. Gigant e-commerce planuje debiut na warszawskiej giełdzie 12 października.

Debiut Allegro. Akcje sprzedano po cenie maksymalnej
(allegro, materiały prasowe)

Ostateczna cena ofertowa jest taka sama dla inwestorów detalicznych i instytucjonalnych i znajduje się w górnej granicy przedziału 35-43 zł, który zakładano w prospekcie emisyjnym.

Wynikająca z ceny ofertowej kapitalizacja rynkowa Allegro wyniesie 44 mld zł. To więcej niż obecnie wynosi kapitalizacja CD Projektu (41 mld zł), największej spółki na GPW.

Allegro planuje debiutu na GPW 12 października. Oferta obejmuje emisję 23 255 814 nowych akcji, z których spółka spodziewa się pozyskać wpływy brutto w wysokości około 1 mld zł, oraz sprzedaż 190 293 225 istniejących akcji przez dotychczasowych akcjonariuszy.

Allegro wchodzi na giełdę. "Mamy bańkę elektroniczną"

Całkowita wartość oferty wyniesie zatem 9,2 mld zł - 10,6 mld zł. Inwestorom detalicznym przydzielonych zostanie 9.342.771 akcji.

Allegro nie zapomina też o swoich pracownikach. Każdy pracownik zatrudniony przez grupę Allegro w dniu debiutu, który nie posiada akcji objętych w ramach historycznych uzgodnień inwestycyjnych, otrzyma jednorazową premię w formie 233 akcji o wartości około 10 tys. zł, do których uprawnienia nabędzie po 360 dniach od debiutu Allegro na giełzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
olek
4 lata temu
Chciałbym poinformować tutaj i jednocześnie zainteresować odpowiednie służy (zgłoszone już do UOKiK a w następnej kolejności od UCS oraz Prokuratury) o nieprawidłowościach do których dochodzi w Allegro. Otóż firma tak czerpie korzyści w postaci pobieranych prowizji od nieopodatkowanej sprzedaży towarów. Jest to w prawie nazywane paserstwem. Paserstwo można popełnić umyślnie jak i nieumyślnie, zależnie od tego, czy paser wie o przestępnym pochodzeniu przedmiotu (paserstwo umyślne), czy też w konkretnym przypadku powinien i mógł takie pochodzenie rzeczy stwierdzić na podstawie towarzyszących okoliczności, np. podejrzanie niskiej ceny, sprzedaży bez dokumentów lub w niekompletnym stanie itp. W jaki sposób do tego chodzi? Obecnie na Allegro na masową skale zakładane są konta przez chińskie firmy słupy. Przykładowe loginy: msiistore, shuohuashop, qiinfanstore, Itechtmall, shqinmarket, xuzuzhop, hnvfsosmart, buduwshop, dreamarket, grlsstore. Proszę sprawdzić kto reprezentuje te konta. Są to firmy które wysyłają towar bezpośrednio Chin po zaniżonych cenach (naliczone cło i VAT o ile nie zadeklarowali tego jak gift od dużo niższej kwoty niż jego realna wartość - ich przecież chiński UCS nie sprawdzi) a do tego ci sprzedawcy nie wystawiają żadnych dokumentów sprzedaży nie wspominając o polskich instrukcjach obsługi, kartach charakterystyki na chemię czy wszystkiego tego co powinien mieć zapewniony europejski konsument. Allegro z tak nieopodatkowanej sprzedaży pobiera prowizję. Taka sprzedaż ma znamiona paserstwa a jednocześnie przyczyniania się do nieuczciwej konkurencji. Do tego Allegro nic z tym nie robi. Przykładowa odpowiedź jednego ze sprzedawców na zarzut sprzedaży towarów bez opodatkowania "Cześć, zapłaciliśmy podatek ALLEGRO, potem ALLEGRO zapłacił podatek Unii Europejskiej". Ręce opadają. Rzeka nieopodatkowanych pieniędzy która przechodzi bokiem polskiemu fiskusowi ale część jednak zostaje w Allegro. Allegro takim firmom z chin udostępnia takie sposoby wypłaty pieniędzy jak Payoneer, LianLian Pay czy PingPing a zatem polski fiskusie nic z tego nie dostaniesz ani nie będziesz miał w obecnym stanie na to wpływu. Taki oto mamy obraz polskiego Allegro.
kaczor
4 lata temu
nie przewiduja dywidenty wiec kazdy co kupi akcje musi wiedziec ze moze zostac dokladnie oskubany i wy//////dy...ma ;;;;ny haaaa
ed
4 lata temu
do 12 października to się wszystko może zdarzyć
LOL
4 lata temu
Musiałbym być megafrajerem, że by zapisać się na tego balona.