Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dino powiększa sieć. W pół roku powstały 84 nowe markety

Epidemia nie przeszkodziła sieci Dino zwiększyć liczbę otwieranych sklepów. W pierwszym półroczu przybyły 84 nowe markety, a więc o trzy więcej niż w tym samym okresie 2019 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Sieć Dino z każdym rokiem liczy coraz więcej sklepów.

Grupa Dino od lat systematycznie rozwija swoją sieć sklepów. Na koniec czerwca pod tym szyldem działały 1302 markety w całej Polsce - wynika z podsumowania pierwszego półrocza działalności spółki.

To oznacza, że w sześć miesięcy przybyły 84 nowe sklepy. Choć koronawirus i różnego rodzaju obostrzenia nie pomagały w spokojnym prowadzeniu biznesu, udało się Dino poprawić wynik sprzed roku, gdy w pierwszym półroczu drzwi klientom otworzyło 81 nowych marketów.

W ten sposób powierzchnia sali sprzedaży sklepów Dino przekroczyła już w sumie 505 tys. metrów kwadratowych. Tym samym w rok powiększyła się o prawie 100 tys. metrów kwadratowych.

Wybory prezydenckie 2020. Leszek Miller ostrzega: Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej

W trzy lata, a więc od debiutu giełdowego, firma podwoiła liczbę sklepów (z 628 marketów). W tym samym czasie roczne przychody sieci wzrosły z 3,37 mld zł do 7,64 mld zł. W ubiegłym roku przełożyło się to na 411 mln zł czystego zysku.

Jak kilkadziesiąt nowych sklepów w tym roku przełoży się na finanse polskiej sieci? Tego dowiemy się dopiero 21 sierpnia. Wtedy przypada termin publikacji raportu finansowego za pierwsze półrocze.

Po pierwszym kwartale zysk netto Dino był o 18 proc. wyższy od oczekiwań analityków. Wyniósł prawie 104 mln zł wobec 67 mln zł rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży w sieci po pierwszych trzech miesiącach roku przekroczyły 2 mld 220 mln zł, co oznacza poprawę wyniku z analogicznego okresu sprzed roku o 42 proc.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: rynek spożywczy, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo, dino, handel, wiadomości, nowe sklepy, markety
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-07-2020

MarianoTo nie żaden Market tylko zwykły wiejski "Gieesik" Towar żałosny, obsługa 2-3 osoby mało mające pojęcie co sprzedają. Żenada. Byłem i … Czytaj całość

02-07-2020

HorseDino powiększaj sie. Precz Lidle Kauflandy Biedronki itp.

02-07-2020

TralalalaSzkoda tylko że pracowników nie doceniają. Po 9-10 godzin dziennie pracować po 3 osoby na zmianie. Idzie się wykończyć A nawet grosza premii nie ma. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (14)