Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

DM Navigator: Deweloperzy z Catalyst pozyskali z obligacji 889,2 mln zł w 2020

0
Podziel się

Deweloperzy notowani na rynku Catalyst w całym 2020 r. pozyskali poprzez emisje obligacji korporacyjnych łącznie 889,2 mln zł, z czego 331,1 mln zł przypadło na ostatni kwartał ubiegłego roku. Oznacza to, że łączna wartość uplasowanych w 2020 r. obligacji była o 8,4% niższa niż w 2019 r. (970,7 mln zł), podał DM Navigator w raporcie "Sytuacja największych deweloperów mieszkaniowych z rynku Catalyst po 4Q 2020 r.".

DM Navigator: Deweloperzy z Catalyst pozyskali z obligacji 889,2 mln zł w 2020
bDJxdAad

W ubiegłym roku deweloperzy spłacili papiery dłużne o łącznej wartości 1 014,9 mln zł, co oznacza, że outstanding obligacji w 2020 r. stopniał o 125,7 mln zł, czytamy w komunikacie poświęconym raportowi.

"Na ten moment wydawać się może, że ostatni raz w naszym raporcie analizujemy dane Vantage Development, Polnord oraz i2 Development, bowiem nie zakładamy, aby w najbliższym czasie spółki były obecne na rynku Catalyst. Spodziewamy się jednocześnie, że rynek obligacji korporacyjnych będzie cały czas istotnym źródłem finansowania wielu deweloperów, w szczególności tych największych i najbardziej jakościowych, którzy w ostatnich latach sumiennie pracowali na swoją renomę wśród inwestorów" - podano w materiale.

W IV kw. 2020 r. analizowane podmioty dokonały 6 emisji obligacji o łącznej wartości 331,1 mln zł. Najwięcej kapitału poprzez emisje papierów dłużnych pozyskał w ostatnim kwartale ubiegłego roku Ronson, który w październiku 2020 r. uplasował rekordowe 100 mln zł wobec planowanych 55 mln zł, dodano.

bDJxdAaf

Raport zawiera najważniejsze informacje na temat wybranych deweloperów z rynku Catalyst, tj.: Archicom, Atal, Develia, Dom Development, Inpro, JHM Development, JW Construction, Lokum Deweloper, Marvipol, Robyg, Ronson Development, Victoria Dom. Część opracowania poświęcona zapadalności obligacji analizowanych deweloperów została rozszerzona o dane i2 Development, Polnord oraz Vantage Development.

bDJxdAaG
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
KOMENTARZE
(0)