Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

DNB Bank Polska udostępni 1 mld zł w ramach fund. gwarancji płynnościowych BGK

0
Podziel się

DNB Bank Polska zaoferuje klientom korporacyjnym kredyty objęte gwarancją bankową w ramach Funduszu Gwarancji Płynnościowych (FGP), uruchomionego przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). W Portfelowej Linii Gwarancyjnej DNB Bank Polska dysponuje 1 mld zł limitu, podał bank.

DNB Bank Polska udostępni 1 mld zł w ramach fund. gwarancji płynnościowych BGK
bEpwTWTF

Pomoc z Funduszu Gwarancji Płynnościowych adresowana jest do dużych i średnich przedsiębiorstw. To jeden z elementów tarczy antykryzysowej, w ramach której udzielane są gwarancje zabezpieczające kredyty dla przedsiębiorców. Fundusz Gwarancji Płynnościowych to pierwszy w Polsce program pomocowy zaakceptowany przez Komisję Europejską, podano.

"Nieustannie docierają do nas sygnały, że coraz więcej przedsiębiorstw ma problemy z utrzymaniem płynności finansowej. Dzięki współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, możemy udzielić naszym klientom kredytów z gwarancją zabezpieczającą spłatę kredytu do 80 proc. jego wysokości. To duża pomoc dla firm, które z powodu zamrożenia gospodarki musiały drastycznie ograniczyć swoją działalność" - powiedział członek zarządu DNB Bank Polska Marcin Prusak, cytowany w komunikacie.

Z tego rodzaju pomocy skorzystać mogą klienci z wszystkich branż. Gwarancją mogą być objęte zarówno kredyty odnawialne, jak i nieodnawialne, udzielone lub odnowione po 1 marca 2020 roku. Program ten będzie trwał do końca roku.

bEpwTWTH

DNB Bank Polska S.A. jest obecny w Polsce od 2002 roku. To specjalistyczny bank korporacyjny obsługujący duże przedsiębiorstwa i sektor publiczny. Właścicielem banku jest Grupa DNB - największa norweska grupa finansowa prowadząca działalność w 19 krajach. Jej akcje notowane są na giełdzie w Oslo.

bEpwTWUi
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)