Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Droga S11 w budowie. 20-kilometrowy odcinek pochłonie prawie pół miliarda złotych

8
Podziel się:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zawarła umowę z Mostostalem Warszawa. Zleciła firmie budowę jednego z odcinków drogi S11 łączącej Koszalin ze Szczecinkiem. Odcinek o długości 20 km powinien powstać do końca 2023 roku.

Pierwszy z odcinków drogi S11 Koszalin-Szczecinek powinien powstać do końca 2023 roku.
Pierwszy z odcinków drogi S11 Koszalin-Szczecinek powinien powstać do końca 2023 roku. (East News, PRZEMEK SWIDERSKI/REPORTER)

Mostostal Warszawa wybuduje odcinek numer 2 (z trzech zaplanowanych). Spółka podała, że wartość umowy to 478,3 mln zł brutto.

"To pierwszy z trzech odcinków drogi S11 między Koszalinem a Bobolicami o łącznej długości 47,7 km, na który zawarto umowę. Odcinek od węzła Zegrze Pomorskie do węzła Kłanino ma długość 19,3 km" - podało Ministerstwo Infrastruktury.

Dla pozostałych dwóch odcinków trwają jeszcze procedury kontrolne w ramach postępowania przetargowego. Po zakończeniu kontroli będzie można przystąpić do podpisania umowy z wykonawcami.

Zobacz także: Budowa dróg, ile kilometrów w 2020? Szef GDDKiA ostrożnie: "plany są szerokie, ale będą rozłożone w czasie"

- S11 to bardzo ważna trasa dla mieszkańców Pomorza, która przyczyni się do rozwoju gospodarczego północno-zachodniej Polski. Droga ta, to przykład pokazujący, że obecny rząd dotrzymuje słowa - podkreśla minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, komentując podpisaną umowę.

Kontrakt obejmuje zaprojektowanie i budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej o nawierzchni bitumicznej. Na opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) wykonawca ma 17 miesięcy od podpisania umowy.

Na roboty budowlane przewidziano 19 miesięcy (bez okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca). Rozpoczęcie prac budowlanych jest planowane w trzecim kwartale 2021 roku. Droga powinna być gotowa do końca 2023 roku.

Droga S11 połączy Pomorze Środkowe ze Śląskiem przez Wielkopolskę. Dotychczas na tej trasie były realizowane głównie obwodnice miejscowości. Kierowcy mogą już korzystać z obwodnic Poznania, Jarocina, Ostrowa Wielkopolskiego i Szczecinka. Trwa realizacja obwodnic Olesna i Kępna. Dla pozostałych odcinków S11 trwają prace przygotowawcze.

Mostostal Warszawa jest aktywny we wszystkich podstawowych sektorach branży budowlanej, a zakres usług obejmuje generalne wykonawstwo inwestycji oraz realizację projektów "pod klucz" dla partnerów krajowych i zagranicznych. W 2018 roku przychody ze sprzedaży grupy przekroczyły miliard złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

budownictwo
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(8)
VK
4 lata temu
Czy ktoś z powyższych jest świadomy realnych kosztów budowy tych inwestycji czy poprostu iloraz inteligencji sięga lewego buta.?
Domi
4 lata temu
Z czego ponad połowa na pozwolenia i do podziału dla tych na górze ha ha pozdrawiam
...
4 lata temu
zawarła czy zarwała, prawie robi wielką różnicę
WARMIAK
4 lata temu
warmiak.Droga Krajowa NR 16 olsztyn -augustów .Droga Krajowa NR15 ostróda- gniezno ogromne ilości tirow iturystów jadących na mazury. PIES Z KULAWĄ NOGĄ NIE INTERESUJE SIĘ TYM REGIONEM POLSKI
drwa
4 lata temu
Niech lepiej robia Koszalin-Slupsk a nie do jakichś Bobolic